TopStar

29. listopadu 2014 08:34

Exkluzivní módní přehlídka v Praze: Křídla naděje, kytara Bryana Adamse a modelka, která dokáže zázraky

Považujete svět módy za místo, kam se emoce, soucit a touha pomáhat nevejdou? Omyl, je jich plný. Nadace Terezy Maxové dětem to dokazuje už mnoho let, vždyť například akce Fashion For Kids se letos konala už podesáté. Nesla konkrétní vzkaz: Křídla naděje.

Viděli jsme během pátečního večera v pražském Obecním domě jeden kouzelný okamžik za druhým. Dotýkaly se něčeho hluboko uvnitř a měli to tak úplně všichni, kdo přišli. Nádherné modely během přehlídky byly "jen" dílkem ve skládačce kouzelného večera.

New Škoda Fabia Presents: Fashion For Kids 2014 – Wings of hope představila výběr toho nejlepšího z české i zahraniční módy, který sestavil do velkolepé módní show ve stylu "Great Gatsby" kreativní ředitel italského Vogue L´Uomo - Robert Rabensteiner. Show á la třicátá léta na molu předvedli kromě špičkových topmodelek, mezi kterými nechyběly ani Karolina Kurková nebo Linda Vojtová, i moderátoři FTV Prima Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle, tenista Radek Štěpánek i další.

"Přiletěla jsem na otočku jen kvůli této akci," usmívala se krásná herečka a zpěvačka Zuzana Stivínová. "Dala jsem všem doma pusu, oni to beze mě těch pár dní zvládnou. Chtěla jsem tu být, je to moc důležité. A v pondělí letím zase zpátky."

Účinkující vystoupili bez nároku na honorář, všechny modely byly poskytnuty módními značkami ve prospěch dětem. Gucci, Lanvin, N21, Roberto Cavalli, Alberta Ferretti, V. Westwood, J. P. Gaultier, Laboutin, Klára Nademlýnská, Jakub Polanka, Monika Drápalová...

"Nemůžeme pomoct všem, to víme," řekla dojatá Tereza Maxová. "Ale můžeme pomoci dopsat některým příběhům šťastnější konce."

Přesně to si myslí i její vzácný přítel – kanadský zpěvák Bryan Adams. Do aukce na stránkách iprima.cz poslal už začátkem týdne svoji kytaru. Ta společně s jeho snímkem Terezy Maxové a vstupenkami na galavečer vynesla 217 500 korun. "Naštěstí mám kytar víc," usmál se charismatický Bryan a pak hrál tak, že publikum málem zbořilo Obecní dům. Jako o život. O lepší život pro děti, které to mají na začátku složitější než ostatní...

Projektů, které pomáhají dětem a rodinám, běží v Nadaci Terezy Maxové dětem celá řada. Inspiraci hledejte na www.nadaceterezymaxove.cz.

Podívejte se na FOTOGALERII ze slavnostního večera:

Jaký je Bryan Adams? Sexy! Hvězda, která má srdce otevřené... Na odpolední tiskové konferenci v hotelu Four Seasons:


Přečtěte si také