TopStar

3. února 2014 08:56

Jana Fikotová

Filip Renč se bude milovat a množit

Režisér Filip Renč (48) rozhodně nezahálí. Po natáčení televizních seriálů či filmů opět míří na prkna, která znamenají svět. Pod svá křídla si vzal nový muzikál.

Mohlo by se zdát, že Filip Renč přebral práci svému kolegovi Zdeňku Zelenkovi. Opak je však pravdou. „Mám hodně práce a z časových důvodů se budu věnovat pouze literárním kvalitám scénáře, aby byla komedie na biblické motivy skutečně pro celou rodinu. Režii jsem s radostí přenechal Filipovi, který patří mezi nejlepší režiséry v Čechách,“ přiznal Zelenka, kterého s Renčem pojí letité přátelství.

„Scénář se mi moc líbí. Bude to krásná práce. Jsem i velmi rád, že se podařilo do muzikálu Adam a Eva získat legendární skladbu "Milujte se a množte se" z filmu "Stvoření světa",“ prozradil Renč, který součastně odtajnil na tiskovce v v Divadle Broadway první oficiální jména v obsazení.

„Zkoušet se začne v pondělí 10. února, čtené zkoušky proběhnou v Divadle Broadway, větší část těch aranžovacích proběhne pro zajímavost v Hudebním divadle Karlín, finišovat už se bude logicky zase "doma", až do premiéry 17. 4. 2014. Myslím si, že se můžou diváci opět těšit na krásné představení,“ dodal Renč.

Obsazení a tvůrčí tým hudební komedie muzikálové komedie "Adam a Eva"

Bůh: Jan Čenský / Václav Svoboda Adam: Marek Holý / Martin Písařík Eva: Simona Babčáková / Anna Polívková Ďábel: Josef Vojtek / Sagvan Tofi (v jednání) Čertice: Dita Hořínková / Veronika Žilková Kain: Filip Antonio / Tomáš Ringel Další herci - Tomáš Trapl, Jakub Šlégr, Ladislav Korbel, Michaela Dolinová, Michaela Zemánková, Lukáš Langmajer, Josef Vágner, Petr Ryšavý, Petr Šudoma, Jan Kopečný

Režie: Filip Renč Scénář: Halina Pawlowská, Zdeněk Zelenka Hudba: Bohouš Josef Texty písní: Boris Pralovszký Choreografie: Leona Qaša Kvasnicová Producent: Oldřich Lichtenberg

-juf-


Přečtěte si také