TopStar

31. ledna 2015 10:22

Lucie Průchová

Herec z filmu Top Gun byl převezen do nemocnice s podezřením na nádor v krku!

Hollywoodská hvězda Val Kilmer (55), byl převezen záchranáři do nemocnice ze svého domu v Malibu s podezřením na nádor. Herec začal krvácet z hrdla a byl nucen zavolat 911, krvácení totiž neustávalo a bylo velice masivní.

Zprávy z USA tuto informaci potvrdily. Herec skutečně leží v nemocnici UCLA Medical Centre, v Santa Monice, kde se zotavuje po provedené operaci.

V říjnu byl Val kvůli drobným pohledávkám u soudu, jednalo se o spor s jeho bývalou manželkou a soudce později řekl, že předvolaný nemohl vypovídat, protože měl oteklý jazyk.

Od té doby bylo herce na veřejnosti vidět jen málo. Naposledy byl spatřen se svým syne před dvěma týdny na basketbalovém zápase v LA Clippers. Celou dobu měl černý šátek kolem krku a bylo znatelné, že se necítí moc dobře.

Val Kilmer se svým syn

Původně divadelní herec si svou slávu získal rolí poručíka Toma "Icemana" Kazanski po boku Toma Cruise v roce 1986 ve filmu Top Gun.

Top Gun 1986

Svou první manželku poznal při natáčení dobrodružné fantasy režiséra Rona Howarda a producenta Georga Lucase WILLOW (1988), kde si zahrál rytíře zachraňujícího krásnou princeznu. Princeznu hrála Joanne Whalleyová a Kilmer se do ní okamžitě zamiloval. Dvojice se vzala v roce 1989. Mají spolu dvě děti. V roce 1995 se po dlouhých soudních tahanicích rozvedli, těsně po narození jejich druhého syna.

Willow 1988

Když se podíváme na jeho hereckou kariéru, nejvíce asi zazářil ve filmu Olivera Stonea DOORS (1991), herec na sobě kvůli této roli musel hodně zapracovat, závratně zhubl, nechal si narůst dlouhé vlasy, a stal se z něj skutečně Jim Morrison. Jeho herecký výkon byl neuvěřitelný, autenticky znějící zpěv vyrazil všem dech a Val se tímto stal jedním z nejžádanějších herců své generace.

The Doors 1991

Dalším jeho vrcholným hereckým dílem se stala role Batmana v třetí části jeho série s názvem BATMAN NAVŽDY (1995) Tento film měl obrovský komerční úspěch a již první dny po premiéře vydělal rekodní sumu peněz.

Val Kilmer vyvěsil toto selfie na svůj twitter

Ve stejném roce se mu poštěstilo zahrát si po boku Roberta De Nira a Al Pacina ve skvělém dramatu Michaela Manna HEAT (1995). Další Batmany už ale hrát odmítl a dal přednost postavě Simona Templara ve filmu Svatý (1997). Film ale neměl bohužel úspěch, stejně jako OSTROV DR. Moreaua a Kilmerovo herecké jméno začínalo upadat v zapomnění. Od té doby hraje jen v průměrných filmech, např. Na první pohled, Rudá planeta a čeká na svou další hereckou příležitost. Tak snad se herec dočká a bude mít ještě příležitost si v nějakém „trháku“ zahrát. Jeho herecký talent je bezesporu veliký!

Další články:

Sdílejte článek
Štítky Batman Oliver Stone Tom Cruise Robert de Niro nádor Ron Howard Al Pacino Michael Mann

Přečtěte si také