TopStar

4. července 2014 13:50

Táňa Sáblíková

Karlovy Vary prakticky: Jídlo, ubytování. A kde vlastně narazíte na Mela Gibsona?

Festival do svého zahájení odpočítává poslední hodiny a minuty a vy pořád nevíte, jak vlastně do těch Varů pojedete? Kde budete spát? A kam máte o víkendu jít, abyste potkali Mela?

Jaký dopravní prostředek zvolit?

Těžká rada, v počasí, které momentálně v České republice vládne, asi radíme zvolit tu nejsnazší, což je cesta autem. Můžete si zapnout klimatizaci (pokud ji v autě máte), zastavit, kde chcete a koupit si něco na zub. Minusem ale ve Varech určitě budou možnosti parkování, nejspíše velmi omezené nebo drahé. Pro ty, kteří nedisponují vozidlem na čtyřech kolech, bychom doporučili i přes určité výhrady vlak. A to hned z několika důvodů. Můžete se zvednout a projít se po vagonu, nebudou vás tolik bolet nohy a nebudete „přelomení vejpůl“, navíc ve většině vlaků je již také klimatizace. Minusem je o více než hodinu delší cesta než autobusem nebo autem a samozřejmě také cena. Jízdenka do Karlových Varů vyjde na něco málo přes 300 Kč. Oproti tomu autobusem dojedete na festival za dvě a půl hodiny a za slušných cca 160 Kč. Musíte ale tolerovat to, že za celou tu dobu se nebudete moct téměř hnout z místa.

Kde složit hlavu?

Pokud si nepotrpíte na luxus a jde vám opravdu jen o to vidět nějaký ten film, je nejlepším řešením stanové městečko, kde složíte hlavu za 80 Kč za noc (+15 Kč městský poplatek vyjma studentů do 26 let). Musíte ale počítat s tím, že pokud přijde bouřka, nebude to nic moc. Další variantou jsou místní ubytovny nebo hostely. Pokud si ale potrpíte na luxus, nezbývá vám nic jiného, než najít nějaký ten hotel. Ale pozor, ty v době festivalu bývají téměř k nesehnání.

Kde se nadlábnout?

V Karlových Varech je množství restaurací, pizzerií, fastfoodů i jen pouličních stánků nabízející různá jídla. Takže stačí zaměřit myšlenky na to, jestli si chcete dát českou klasiku nebo jestli chcete ochutnat něco z asijské, gruzínské, indické nebo třeba středomořské kuchyně. Všechny je tam najdete.

A kde potkat fešáka Mela Gibsona?

Sice už nevypadá tak jako ve Statečném srdci, ale charisma má pořád velké. Hollywoodský herec do Varů zavítá na slavnostní zahájení a zdrží se až do neděle. Je tu tedy určitá možnost, že byste ho i mohli potkat. A to s největší pravděpodobností na místní Mlýnské kolonádě, která je dlouhá 132 m a je perfektním místem na procházky. A pokud tam zrovna nenarazíte na Mela, nesmutněte, můžete tam potkat i jiné celebrity, které si karlovarský festival rozhodně nenechají ujít a díky sluníčku budou mít určitě dobrou náladu a rádi se s vámi vyfotí!

A co se děje ještě okolo festivalu?

Sdílejte článek

Přečtěte si také