TopStar

6. prosince 2013 08:50

Dagmar Dandová

Kdo kromě Paula Walkera zemřel uprostřed natáčení

Tragická smrt hlavního hrdiny filmové série Rychle a zběsile Paula Walkera před koncem natáčení posledního dílu akční podívané zapříčinila, že práce na filmu byly definitivně ukončeny a snímek vůbec nevznikne.

To ale není ojedinělý případ. Během natáčení zemřel třeba také Heath Ledger, Bruce Lee nebo Václav Lohnický.

Heath Ledger (†28): Imaginárium Dr. Parnasse

Během natáčení umřel i australský herec Heath Ledger. Uprostřed příprav filmu Imaginárium Dr. Parnasse ho našli v hotelovém pokoji v New Yorku. Herec zemřel 22. ledna 2008 ve věku 28 let. Náledkem kombinace několika druhů léků (antidepresiva, prášky na spaní apod.) u něj došlo k srdečnímu kolapsu.

Režisér Terry Gilliam tak musel přemýšlet, co udělá s roztočeným filmem. Nakonec Gilliam oslovil špičkové herce Juda Law, Colina Farrella a Johnnyho Deppa, aby hráli Ledgerovo alterego v paralelním světě doktora Parnasse. Gilliam měl tu výhodu, že točil dobrodružnou fantasy. Vizuální proměna hlavního hrdiny totiž nebyl takový problém, u tohoto žánru je totiž možné takřka cokoliv. Ve filmu Imaginárium Dr. Parnasse si nakonec skoro ani nevšimnete, že se místo jednoho herce objeví na plátně hned čtyři tváře.

Všichni herci, kteří dublovali Ledgera se vzdali honoráře ve prospěch jeho dcery Matildy, kterou měl Heath Ledger s herečkou Michelle Williams.

Zajímavé také je, že půl roku po smrti Ledgera šel do kin další film s tématikou Batmana – Temný rytíř. Tady si herec zahrál ďábelského Jockera. Právě za tuto roli posmrtně získal cenu Zlatý glóbus a následně i Oskara.

Václav Lohniský (†59): Krakonoš a lyžníci

Herec, který se proslavil hlavně jako Hujer ve filmu Marečku, podejte mi pero nebo jako doktor Chocholoušek ve snímku Jáchyme, hoď ho do stroje, zemřel při natáčení komedie Krakonoš a lyžníci v roce 1981, a to přímo na place. Při sjezdu na lyžích dostal infarkt a skonal přímo před očima Zdeňka Trošky, který na snímku pracoval coby asistent režie.

Jan Libíček (†42): Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

Korpulentní herec známý z filmů Zabil jsem Einsteina, pánové... nebo Pane, vy jste vdova, měl hrát vodníka v komedii Jak utopit doktora Mráčka (1974), ale zemřel uprostřed natáčení. Jeho role nakonec byla přetočena ze Zdeňkem Řehořem. Libíček měl silné zdravotní problémy. Selhávaly mu ledviny, měl silnou cukrovku. Příčinou jeho smrti byl údajně diabetický šok.

James Dean (†24): Obr

Sexsymbol a hollywoodský idol mládeže 50. let, který se proslavil jako Rebel bez příčiny, se zabil v autě těsně po poslední klapce filmu Obr (1956). Filmu se sice nedočkal, ale jeho uvedení na plátna kin už jeho smrt nezabránila.

Brandon Lee (†28): Vrána

Mistr bojových umění byl zabit přímo na place při natáčení filmu Vrána (1994). Do konce zbývalo jen osm natáčecích dní a údajně nešťastnou náhodou se dostala do zbraně mezi slepé náboje i ostrá kulka. Herec umřel v nemocnici po náročné operaci. Film byl nakonec dotočen i bez Brandona a stal se z něj obrovský komerční hit.

-dad-

Mohlo by vás zajímat

[[nid:2391599]]


Přečtěte si také