TopStar

22. ledna 2014 18:00

Dagmar Dandová

Mirjam Landa je v "pronájmu". Skoro teď bydlí v divadle Kalich. Krize ve vztahu?

Manželka kouzelníka Žita 44 režisérka Mirjam Landa produkuje v Divadle Kalich slavný muzikál Rent (pronájem), který byl dokonce kritikou označen za „nejlepší původní muzikál od roku 1950“. A jeho příprava ji naprosto pohltila.

"Muzikál Rent je podle mě naprosto úžasný a jsem moc ráda, že jsem se mohla do jeho příprav zapojit. Je to poctivá stará škola a má to nějaký smysl. Premiéra by měla být v březnu a rozhodně se máte, na co těšit," slibuje Mirjam Landová, která poslední dobou pro muzikál vyloženě dýchá a doma si akční maminku užijí dočasně méně.

"Jsem v divadle skoro každý den. A relax? To pro mě znamená vidět skvěle zazpívanou píseň na jevišti. Viděla jsem Rent i v Německu a musím říct, že naše zpracování je mnohem lepší," pochlubila se manželka Dana Landy alias Žita 44.

"Muzikál se odehává v New Yorku, kde žije parta umělců, kteří se snaží nepromarnit své životy. A tato parta mladých lidí žije zatím pronájmu a chtějí si splnit své sny," dozvěděli jsme se o hlavním tématu muzikálu.

Rent je v podstatě rocková opera autora Jonathana Larsona (hudba, scénář i námět), inspirovaná operou La bohème Giocoma Pucciniho.

Muzikál vyhrál spoustu prestižních cen, včetně Tony za nejlepší muzikál a Pulitzerovu cenu. Stal se jedním z prvních broadwayských představení, které představuje homosexuální a bisexuální postavy. Rent díky kontroverznímu tématu pomohl zvýšit popularitu divadelních muzikálů mezi mladými generacemi.

V české verzi muzikálu Rent v Divadle Kalich si mimo jiné zahrají Tomáš Vaněk, Roman Tomeš, Míša Doubravová nebo Barbara Chybová.

-dad-

Mohlo by vás zajímat


Přečtěte si také