TopStar

23. prosince 2013 16:40

Dagmar Dandová

Nejkrásnější princezny: kdo byla největší kočka z pohádky Byl jednou jeden král..?

Také máte rádi pohádku Byl jednou jeden král.. s Janem Werichem, kde tři princezny bojují o přízeň svého otce? Již 26. prosince si ji můžete vychutnat na Primě od 20.15. Připomeňme si krásné herečky, které si zahrály královské dcery.

Irena Kačírková

Irena Kačírková , Foto: archiv Prima

Zahrála si půvabnou princeznu Drahomíru, která okouzluje na první pohled. Krásná herečka se pak objevila i v komedii Kudy kam, ale další velký hit přišel až s muzikálem Starci na chmelu, kde si zahrála středoškolskou učitelku. Pak přišel osudný rok 1968 a s ním sovětská invaze. Kačírková dala veřejně najevo svůj nesouhlas, a to pro ni znamenalo konec herecké kariéry. Pak si zahrála už jen pár štěků v televizi a to jen záporné role. Herečka zemřela v roce 1985 na rakovinu. Až do konce života ráda vzpomínala na své dny před kamerou.

Stella Májová

Stella Májová , Foto: archiv Prima

Hrála princeznu Zpěvanku. Díky této roli se dostala do divadla ABC, kde hrála několil let po boku Jana Wericha. Pak se objevila v další populární pohádce: Princezna ze zlatou hvězdou, kde dostala roli vévodkyně Glorie. Májová měla štěstí na divácky úspěšné komedie. Hrála ve filmu Pane, vy jste vdova, Zítra to roztočíme drahoušku nebo Co je doma, to se počítá, pánové. V devadesátých letech odešla do Ameriky, kde se vdala. Tam také zemřela v roce 2009.

Milena Dvorská

Milena Dvorská, Foto: archiv Prima

Získala si největší popularitu jako princezna Maruška. Pak se věnovala hlavně své velké lásce: divadlu. Objevila se i v komedii Anděl na horách, excelovala rolí skladnice v Lipského komedii Marečku, podejte mi pero. Hrála také zlou čarodějnici v pohádce Malá mořská víla a vyloženě pobavila svou rolí arcivévodkyně ve Smoljakově snímku Jára Cimrman ležící, spící. Jedna z posledních rolí Mileny Dvorské byla prodavačka ve filmu Panic je nanic. Dvorská ve stáří velmi trpěla, protože její dcera Lucie se dala k sektě a s matkou přerušila veškeré kontakty. Herečka zemřela náhle roku 2009, bylo jí osmdesát jedna let.

Více vánočních fotek najdete zde:

Mohlo by vás zajímat


Přečtěte si také