TopStar

1. prosince 2014 12:50

Táňa Sáblíková

Nové společné album Lucky Bílé a Karla Gotta? Mistr se toho bojí!

Jsou oba oblíbení, úspěšní, každý je má rád, Lucie Bílá a Karel Gott ale spolu již dlouho nespolupracovali. A tak poté, co byli oba opět vyhlášeni nejoblíbenějšími zpěváky České republiky a odnesli si Zlaté Slavíky, vznikla otázka o jejich případné spolupráci.

Vždyť spojením těchto dvou hlasů nemůže vzniknout nic špatného, jen si vzpomeňte například na společný duet Co sudičky přály nám, který je již nyní nestárnoucí klasikou. Jak se k tomu ale staví oba zúčastnění?

Karel Gott je sice již po třicáté deváté Zlatým slavíkem, ale případné spolupráce se sedmnáctinásobnou Zlatou slavicí se trochu obává. „To víte, po společném úspěšném albu našich duetů… Já nerad jdu dolů, ten počet prodaných desek byl v té době tak velký, že bych nechtěl zažít, že naše další album nedosáhne takového počtu,“ vyjádřil své obavy Gott, případnou spolupráci ale přece jen nevyloučil. „A proto přemýšlím, že to všechno chce nápad a já bych si rád střihnul něco veselého. Ale musím říct, že na mém novém trojalbu jsou naše společné hity, které jsme dělali v poslední době. Jsou sice cizího původu, ale jsou krásné,“ řekl dále zpěvák. Podle Karla jde ale také o to, aby písně, které by ve spolupráci s Lucií Bílou případně nazpíval, byly kvalitní. „Nečekám, že se v dnešní době narodí zase tolik pěkných nabídek, prostě asi musíme motivovat autory,“ nechal se slyšet. „Nebo si to napíšeme sami,“ přišel s originálním nápadem na konec.

A co na to vlastně Lucka Bílá? „Kájo, co vám na to mám říct?“ začala řečnickou otázkou Lucka. „Myslím, že naše spolupráce v roce 1997, kdy vznikla deska Duety a prodalo se téměř dvě stě tisíc kusů… nebojte se se mnou do ničeho jít,“ odpověděla Bílá a následovaly přesvědčivé argumenty. „Mého vánočního alba se prodalo skoro jeden milion kusů,“ nechala se slyšet a Karel jen uznale a možná i trochu nevěřícně pokyvoval hlavou. Bílá proto raději ještě dodala. „Ale vážně!“

Zlatá slavíce navíc na závěr ještě vytáhla pomyslné eso z rukávu: „Spolu se nám přece nemůže nic stát, jenom všechno dobrý!“

Tak doufáme, že dalšího společného alba se opravdu dočkáme!

Naživo Karla Gotta navíc můžete slyšet na jeho pražském dvojkoncertu 6. a 8. 12. v O2 Areně, kterým zakončuje své podzimní turné.

V českém showbyznysu se přes víkend událo:

Sdílejte článek

Přečtěte si také