TopStar

19. září 2013 06:50

Dagmar Dandová

Olšovský je praštěný: Spadl z vrby

Lumír Olšovský se společně s herci ze seriálu Cesty domů vydal sázet stromy do botanické zahrady. Při tom se mu ale vrátily děsivé vzpomínky z dětství.

„Pro mě je zásadním stromem v životě smuteční vrba. Když mi bylo asi čtrnáct, lezl jsem po čtyřech po jedné její větvi a spadl. Praštil jsem se do hlavy a asi hodinu pod stromem spal nebo jsem byl v bezvědomí, nevím. Musel jsem mít tehdy pořádný otřes mozku,“ vzpomínal Olšovský při kopání díry do země.

„Vydal jsem se sice dezorientovaný domů, ale nakonec jsem šel úplně někam jinam. Když jsem konečně dorazil, neřekl jsem mamince, co se mi stalo, a opět jsem usnul. Dnes už vím, že po takovém úrazu člověk usnout naopak nesmí, ale tehdy jsem to netušil. Stál při mně tenkrát anděl strážný,“ dodal.

Kromě něj se v zahradníky proměnili i Ladislav Potměšil a jeho žena Jaroslava Brousková, Míla Šplechtová, Radúz Mácha nebo režisér seriálu Jiří Adamec. Společně pak u cesty zasadili habrovec virginský.

„Výjimečný strom pro výjimečný seriál,“ podotkl okamžitě režisér Jiří Adamec. „Škoda, že nejhezčí bude, až my už tady nebudeme,“ uvedl hned poté.

Herci se shodli, že všichni v praxi naplňují rčení „Postav dům, zasaď strom, zploď syna.“

„Syny mám, opravil jsem dvě chaty a zasadil několik pomlázek, z nichž vyrostly krásné vrby,” řekl Ladislav Potměšil. „Tam, kde dřív rostly, už je ale dnes silnice.”

„Teď jezdíme k Rožmitálu, kde nám roste krásný jasan, na který se rádi díváme. Začíná pozdě kvést, ale dlouho je pak nádherný. Na zahradě zase máme přes třicet let staré jablůňky. Pokaždé vypadají, že už ani na květ nenasadí, ale vždycky nakonec vykvetou. A my nemáme to srdce je porazit,“ vysvětlovali Ladislav Potměšil a jeho žena Jaroslava Brousková.

Seriál Cesty domů můžete vidět na Primě každé pondělí a středu v 20.15.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také