TopStar

26. srpna 2015 11:15

ONE DIRECTION sága: Jak skončily jiné boybandy? Příběhy Luneticů, Robbieho Williamse, Jacksona nebo Timberlakea...

Dívky by pro setkání s nimi vraždily a rodiče vytahovali peněženky, aby koupili dcerkám hrníček s Harrym nebo sušenky s Louisem. Jenže sláva boybandů visí na jedné generaci. Jak dopadly jiné populární chlapecké kapely?

Po odchodu Zayna Malika přišla zpráva, že si 1D dávají na rok pauzu. Nedá se předpokládat, že všichni najednou plánovaně onemocní nebo otěhotní, takže důvod pauzy bude spíš komerční. Chtějí vzbudit zájem, dokud to ještě jde.

Tady je výběr těch nejvýznamnějších boybandů s jednou českou lahůdkou:

♣ The Jackson 5: Ambiciózní otec byl samozásobitel, dal dohromady svých pět synů a rozjel boyband, který vystupoval od roku 1964. Jenže v roce 1984 mu dal vale Michael Jackson a vydal se na sólovou dráhu. Kapela vstoupila do historie singly jako Blame It On the Boogie, který přezpívala i Marie Rottrová, video přidáváme…

Take That: Devadesátky byly rájem boybandů. Hned v roce 1990 vznikl Take That, který odstartoval kariéru Robbiemu Williamsovi. Ten kapelu v roce 1995 opustil a drží se na výsluní dodnes. Což se nedá říct o zbylých členech kapely, kteří ustoupili do Williamsova stínu.

Backstreet Boys: Totální klasika všech boybandů, která, světe div se, ještě neskončila. Jsou nejprodávanějším boybandem všech dob a stále koncertují, i když současné puberťačky už o čtyřicátníky moc zájmu nejeví, koneckonců měly 1D…

NSYNC: Slaďoušci, kteří zbořili kdejaké módní tabu (zejména co se barevnosti vlasů týče), se dali dohromady v roce 1995 a ačkoli pocházeli z USA, upsali se německé nahrávací společnosti, takže jejich začátky byly spojené s Evropou. V roce 2002 se rozpadli, čehož využil jeden ze členů, Justin Timberlake, aby se vydal na sólovou dráhu (a změnil účes).

Westlife: Irská kapela, u jejíhož zrodu stál Simon Cowell (ano, to je ten, co pracoval i s 1D), vznikla v roce 1998 a držela se až do roku 2012. Určitě se pamatujete na hitovku Mandy, u které se kdejaká manda mohla cítit jako princezna.

Jonas Brothers: zatímco nás dneska bombardují aférky a lechtivé fotky Nicka Jonase, ještě před dvěma lety účinkoval se svými dvěma bratry ve společné kapele. Po pauze mezi roky 2010 a 2011 se žádný velký comeback nekonal a společné album vyšlo do prázdna. Nick Jonas, nejmladší ze členů, to tak rozjel sólově a to dost úspěšně.

One Direction: Zformovali se během britského X Factoru v roce 2010, kdy je dal dohromady Simon Cowell. Publikum si žádalo roztomilé tvářičky a textíky o teenage láskách, takže kolem kapely vznikla úplná mánie. Teď 1D oznámili pauzu, která by měla trvat minimálně rok a začne v březnu příštího roku. Dopadnou jako Jonas Brothers?

Lunetic: A ani Česko nezůstalo pozadu. Kdo by si na kluky Lunetiky nepamatoval! Začali v polovině devadesátých let a vydrželo jim to až do roku 2003. O pět let později se zase dali dohromady a působí dodnes. Jejich hit Máma se nezapomenutelně vryl do historie české hudby, ať už se vám líbil, nebo ne.


Přečtěte si také