TopStar

1. srpna 2023 00:00

Lucie Průchová

Prima na vítězné vlně! Zrcátka TýTý jsou doma:-)

Celkem tři vzácná zrcátka vytěžila z TýTý FTV Prima. Karel Voříšek (osobnost televizního zpravodajství), Josef Klíma (osobnost televizní publicistiky) a Miroslav Sýkora jako Objev roku. Ceny si kromě osobností Primy odnesli ještě nezávislí umělci a veřejnoprávní ČT.

Žádná další televizní stanice se na seznam vítězů nevešla.

Letos proběhl již 23. ročník populární ankety TýTý, ve které televizní diváci a čtenáři hlasovali v jednotlivých kategoriích. A jaké to byly ? Osobnost televizního zpravodajství, Osobnost televizní publicistiky, Osobnost televizní zábavy, Sportovní moderátor, Herec, Herečka, Zpěvák, Zpěvačka, Pořad roku a Seriál roku.

Projděte si on-line přenos, který jsme na Prima-Style.cz nabídli během večera:

Jak to vše probíhalo a jak dopadlo hlasování? Kdo z nominovaných si odnesl domů to nejcenější, co bylo tento večer k mání? Kdo si teď doma při pohledu do zrcátka říká... Zrcátko, zrcátko, kdo je v mé kategorii nejúspěšnější?

Jdeme na to, máme pro vás výsledky:

Jako první si z rukou fotografa Jana Šibíka odnesl své vytoužené zrcátko v kategorii Osobnost televizního zpravodajství NÁŠ Karel Voříšek, samozřejmě moc gratulujeme, Karle! Nezapomněl poděkovat celé Primě a hlavně vedoucí zpravodajství Jitce Obzinové, že ho oslovila a práci na Primě mu nabídla. Jak řekl Karel Voříšek... Prima jede!

Náš Pepíček Klíma zvítězil v kategorii Osobnost televizní publicistiky, gratulujeme! Cenu mu předal novinář Ondřej Neff, který mu zrcátko předával už podruhé.

„Děkuji televizi Nova, že zrušila pořad Na vlastní oči. Protože na Primě jsem už díky tomu mohl podruhé toto zrcátko získat," vtipně podotkl Klíma.

V kategorii Zpěvák zvítězil opět Karel Gott, převálcoval všechny na plné čáře. Poděkoval hospodinovi, že je stále zdráv a může se věnovat zpívání i rodině. Cenu mu předali programový ředitel TV Prima Roman Mrázek spolu s Ivanou Gottovou.

V kategorii Osobnost televizní zábavy vyhrál moderátor večera Karel Šíp, cenu mu předal Boris Hybner...

„Před zrcadlem jsem si trénoval smutný a veselý obličej. Konkurence je stálá: Mladých nepřibývá, starých neubývá,“ vtipkoval Šíp.

V kategorii Sportovní moderátor zvítězil Vojtěch Bernatský, který se pochlubil tím, že právě dnes zdolal půlmaraton, ale hlavně tím, že toto zrcátko je již třetí v pořadí a že doufá, že není poslední... on a Karel Gott prý jedou dál, jak dodal... cenu mu předal fotograf Jan Šibík.

A je tu kategorie Herec, zvítězil Ivan Trojan, který nebyl přítomen a cenu za něj převzal Jaroslav Kučera z ČT. Ivan Trojan dostal svou cenu znovu po šesti letech

V kategorii Herečka zvítězila Dagmar Havlová, cenu jí předával Jakub Kohák.

„Jsem ráda, že se kruh uzavírá. Že z Dáši Veškrnové, kterou jste měli rádi, přes Dagmar Havlovou je zpátky Dáša Havlová,“ řekla herečka, která se stala i absolutní výtězkou v počtu získaných hlasů od diváků.

Zpěvačku vyhrála Lucie Vondráčková, která nám poslala pozdravy z Kanady a poděkování, cenu převzala její manažerka Michaela Flenerová.

I tento rok byla vyhlášena osobnost, která vstoupila do Dvorany slávy. Kdo to byl tentokrát? Letos do Dvorany slávy vstoupila herečka Jana Štěpánková, kterou tam doprovodil herec Lubomír Lipský, který měl tu čest už v loňském roce.

Do televizní Dvorany slávy v minulých letech vkročili scenáristé Gustav Oplustil a Jiří Hubač, režiséři Ivo Paukert a František Filip, moderátoři a autoři pořadů Karel Pech a Vladimír Dvořák a herci Lubomír Lipský, Miroslav Horníček, Štěpánka Haničincová, Stella Zázvorková a Jiřina Bohdalová a ilustrátor Zdeněk Smetana.

Pořad roku vyhrála Všechnopárty, cenu si přišel převzít režisér pořadu Viktor Polesný z rukou Haliny Pawlowské

Kategorii Seriál vyhrál seriál Vyprávěj, cenu převzal ředitel ČT... Cenu předala Markéta Plánková...

Během finálového večera byla vyhlášena i kategorie Objev roku, o níž rozhodlo hlasování diváků pomocí SMS zpráv přímo v průběhu přímého přenosu. Novým objevem roku není nikdo jiný, než Miroslav Sýkora, zpěvák s velikým krásným hlasem, který se účastnil talentové soutěže TV Prima Česko Slovensko má talent.

Pro hlasující byly samozřejmě jako každý rok připraveny i věcné ceny, ale pouze ti, kteří hlasovali prostřednictvím SMS zprávy, měli možnost vyhrát hlavní cenu. Hlavní cenou byl již tradičně osobní automobil (Citroen C3). Další ceny mohli již vyhrát i ti, kteří hlasovali přes internet a i tyto ceny rozhodně nebyly k zahození... rozdávala se například digitální kamera, tablet, notebook, elektronická čtečka, mobil a další.


Přečtěte si také