TopStar

4. dubna 2014 13:31

Schumacher – Jak šel čas od zranění až k vědomí

Jak už jsme informovali, dnes přišla z "tábora" kolem zraněného závodníka Michaela Schumachera konečně povzbudivá zpráva. Vyhráno sice není, ale rodina je optimistická. Schumi prý občas nabývá vědomí – jsou to neklamné známky probouzení.

Schumacher se zranil při lyžovačce ve francouzském Meribelu – sobotu to bude čtrnáct týdnů. Do nemocnice v Grenoblu se nedostal hned – množí se proto kritika, že jeho zdravotní stav poškodilo chybné rozhodnutí lékařů. Více viz. video:

Od samého začátku až dodnes se k jeho případu vyjadřovali nejrůznější oslovení odborníci. Odhadují, že nikdy nebude zcela v pořádku, i kdyby to obnášelo "jen" změnu v povaze díky prožitému traumatu.

Mezitím probíhalo vyšetřování nehody. Schumi byl v okamžiku pádu mimo vyznačenou sjezdovku. Na hlavě měl naštěstí přilbu a na ní kameru. K jakým závěrům vyšetřovatelé došli?

Rodina Michaela Schumachera projevila obrovskou soudržnost a snahu mu pomoci. Kromě toho, že se střídají u lůžka manželka Corinna a děti, je v nemocnici často i jeho bratr Ralph, otec i přátelé. Rodina je skoupá na slovo, komunikuje i nadále přes manažerku Sabine Kehm. Pusu na špacír si pustil ale například Felipe Massa:

Probouzení začalo před devíti týdny. Objevily se zprávy, že Michael bojoval se zápalem plic a ztrácí na váze. Oficiálně je ale nikdo nepotvrdil (ztráta na váze je však v podobných případech obvyklá a organismus se s ní vyrovná. Mnohem větším nepřítelem jsou infekce, zejména infekce močových cest).

Logicky se do popředí zájmu dostaly i další osobnosti, které přežily s různými následky podobné zranění, jaké utržil Michael Schumacher.

Nejnechutnější na celé kauze, kterou pečlivě sledujeme, byly ovšem žertíky, které se objevily v rodném Schumacherově Německu:

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také