TopStar

1. srpna 2018 17:02

Ilona Blašková

Skupina Spice Girls má ve Velké Británii ikonickou výstavu!

Také jste milovali písničky jako: "Wannabe, Mama, nebo Say You'll Be There?" Všichni kdo byli v devadesátých letech už na světě samozřejmě tuší, že je řeč o skupině Spice Girls. A právě tahle kapela má v Británii ikonickou výstavu. Po pravdě, dát ji dohromady byl celkem oříšek, protože taková Emma Bunton se svých "hmatatelných vzpomínek" vůbec nechtěla vzdát.

Od šatů, bot přes kosmické oblečky, až po mopedy a panenky. Takovou podívanou budou mít návštěvníci výstavy skupiny Spice girls, která má vtáhnout do pestré historie kapely. „Už před lety jsem začal sbírat předměty této skupiny. Když měla Mel B v roce 2007 vlastní charitativní prodej, zakoupil jsem tam i různé kostýmy. Stalo se to pro mě vášní a jakousi posedlostí. Chodil jsem neustále na internet a objednával jsem jeden balíček za druhým," prozradil kurátor výstavy Alan Smith Allison.

Ve vzduchu ale stále visí otázka, jestli se samotné "Spajsky" na výstavu vypraví. „Byli bychom rádi, kdyby jsme jim výstavu mohli ukázat. Ale určitě se neurazíme, když nepřijdou, protože víme, jak moc jsou zaneprázdněny," řekl kurátor.

Tahle ikonická dívčí skupinka, která bodovala v hitparádách devadesátých let, se rozpadla v roce 2000. A ačkoliv bylo pár pokusů o comeback a čas od času se objeví informace, že holky to dají zase dohromady, naposledy tomu tak bylo na olympijských hrách v Londýně před šesti lety. Každá z členek si už žije vlastním životem, ale kdo ví, třeba právě tahle výstava bude zase novou startovní čárou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také