TopStar

11. října 2013 23:25

Jana Fikotová

„Sportovec“ Lábus poplival knihu o fotbalistech

Herec Jiří Lábus se stal kmotrem knihy z fotbalového prostředí. I když vystudoval sportovní gymnázium, fotbal neviděl ani v televizi.

Ojedinělá podívaná se naskytla všem přítomným v divadle Ypsilon, kde se slavnostně křtila kniha spisovatelky Zuzany Maléřové Příběhy z tribuny, která vypráví o malých fotbalistech Dukly Praha.

Na pódiu divadla se sešla stará dobrá „skvadra“ umělců a nadějných fotbalistů. Hlavní slovo si vzal herec Jiří Lábus, kterému při jeho úvodním uvítání vtipně nahrával písničkář (zakladatel skupiny Botafogo), režisér a zároveň i herec Jan Jiráň.

„Jednou jsme Jirku vytáhli, aby si s námi šel zahrát fotbal. Absolvoval sportovní gymnázium, tak jsem si myslel, že nějaký zápas aspoň viděl v televizi. Ve druhém poločase mi bylo divné, že se jako útočník plete v obraně. Pak vyšlo najevo, že si nevšiml, že se měnily strany!“

Jiří si z jeho narážek nic nedělal a svůj vztah k fotbalu okamžitě vysvětlil. „Mám z každého míče strach. Na devítiletce jsme místo rozcvičky hrávali vybíjenou medicinbalem,“ reagoval Lábus, který na závěr při zpívání operní árie, knihu na prosbu autorky, poplival pro štěstí.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také