TopStar

22. července 2014 19:00

Syn herce Satinského z filmu S tebou mě baví svět: Trpí děsivou duševní chorobou

Herec Julius Satinský, známý především jako Albert z nesmrtelné komedie S tebou mě baví svět, zemřel, když byl jeho syn Jan 26) teenager. Neodožil se tak jeho tří hospitalizací na psychiatrické léčebně. "V sedmnácti jsem byl Ježíš. To bylo nejžasnější," přiznal v rozhovoru pro slovenská média.

"Měl jsem tři velká vzplanutí. Poprvé v sedmnácti. Tehdy jsem byl Jeříš. To bylo nejúžasnější. Měl jsem pocit, že všechno umím ovládat, na všechno mám řešení, nic není problém. O rok později to eskalovalo. Tehdy jsem se propil až do rána a nějakým způsobem jsem si v Bratislavě pronajal dům. Źil jsem v něm dva tři dny, ale pak už jsem to nezvládal a zavola jsem mámě, aby mě vzala na psychiatrii, protože tam netrefím. Potřetí, s ročním odstupem, jsem se ocitl až v Londýně. Źil jsem tam jako bezdomoveca nějaký čas jsem strávil na psychiatrii," popsal Jan s tím, že se za svou psychickou nemoc nestydí.

"Jsem rád, když o tom můžu mluvita odtabuizovat téma duševných chorob. Nejdřív se u mě projevila maniodeprese, ale pak jsem postoupil o level výš a diagnostikovali mi schizoafektivní poruchu."

Ve všech případech mu prý přivolala pomoc matka, která je psychiatrička. Jan Satinský podle svých slov bere udržovací dávku léků a má ji "do konce života". Žije v podnájmu, vydělává si opravami mobilních telefonů, notebooků a dalších přístrojů. "Těch pár set euro, které potřebuji, vydělám vždycky."

Další potomci se slavným příjmením:

Sdílejte článek

Přečtěte si také