TopStar

1. dubna 2015 00:01

Petr Cífka

Top Gear žije: JEREMY CLARKSON SE VRACÍ! Šéfové BBC se omluvili (Apríl)

To je obrat!

Ještě ani nezaschl inkoust na oficiálním komuniké šéfa BBC a situace nabrala naprosto odlišný směr! Jeremy Clarkson se podle všeho vrátí na obrazovky a bude znovu moderovat Top Gear, a to samozřejmě po boku svých letitých kumpánů Jamese Maye a Richarda Hammonda.

Domluva platí zatím pro dotočení tří epizod sezony a pro aktuálně pozastavené turné se show po Skandinávii, Žádná z původně znesvářených stran ale nepochybuje o tom, že se podaří nalézt kompromis i vstříc dalším sezonám.

Co stojí za tak náhlým obratem? Tři věci: Hlavouni BBC si jsou jednak vědomi toho, že hrozící ztrátu padesáti milionů liber si ani veřejnoprávní kolos nemůže dovolit. Zadruhé žádný z případných náhradníků není ochoten nastoupit do rozjetého vlaku v situaci, kdy drtivá většina televizního publika stojí za Clarksonem. V neposlední řadě je za obratem změna postoje samotného Clarksona – ten se na jednání, které mezi šéfy BBC a Jeremym zprostředkoval Stig, kál za fyzické napadení kolegy. „Výměnou“ se dočkal omluvy od generálního ředitele za nedostatečný catering.

Podle zákulisních informací pak Clarkson dostal kromě dresu Chelsea, podepsaného od všech hráčů, i sazenice meduňky a zlatou kartu do nejlepšího londýnského steakhouseu.


Přečtěte si také