TopStar

19. dubna 2018 09:20

Úmrtí v britské rodině! Nejvíce zasáhlo královnu Alžbětu

Britskou královnu Alžbětu (91) zasáhla tragická událost. Britský tisk píše, že zemřel poslední z jejích milovaných psíků Willow. Pes plemene velšský corgi skonal ve věku úctyhodných 14 let. Na hradě Windsor byl mazlíček v neděli uspán, královna se teď přede všemi uzavřela a trpí.

V mládí si královna oblíbila obzvlášť pejska Dookie, který patřil jejímu otci, králi Jiřímu VI. Od té doby milovala všechna psí plemena a k osmnáctinám získala prvního mazlíčka, fenu Susan. Za celý svůj život chovala královna více než tři desítky psů plemene corgi. Willow byl již čtrnáctou generací potomků Alžbětina prvního psa.

Kvůli svému vysokému věku si královna ale další psí mazlíčky nepořizuje. ‚‚Královna během uplynulých let oplakala každého z jejích corgiů, smrt Willow jí ale ještě více zasáhla,‘‘ promluvil pro deník The Daily Mail zdroj z buckinghamského paláce. ‚‚Je to pro ni jako konec jedné éry,‘‘ dodal anonym. Psíci královny si zahráli i ve spotu, který zahajoval londýnskou olympiádu v roce 2012.

Nešťastnou událost by ale mohl zmírnit brzký svatební obřad prince Harryho. Je zřejmé, že půjde o svatbu roku a jednu z nejnetradičnějších svateb za historii královských ceremonií vůbec. O netradičnosti hovoří už jen fakt, že nevěsta bude mít na hostině vlastní proslov. Obvykle by měl mít proslov otec nevěsty, ovšem ten je prý velký introvert a slova se tak ujme bývalá herečka a zarytá feministka, pro kterou to jistě problém nebude.

Sdílejte článek

Přečtěte si také