TopStar

26. března 2014 11:00

Dagmar Dandová

Víme, co způsobilo nehodu Paula Walkera

Vyšetřovatelé automobilové nehody, při které zemřel populární herec Paul Walker, zveřejnili nové informace. Za tragédii nemůže mechanická porucha auta! Hvězda filmu Rychle a zběsile narazila ve sportovním Porsche Carrera GT v rychlosti 150 kilometrů za hodinu do sloupu pouličního osvětlení.

Walker jel jako spolujezdec ve voze přítele a obchodního partnera Rogera Rodase. Oba měli namířeno na charitativní akci organizace Reach Out Worldwide.

Podle zástupců úřadu šerifa v Los Angeles a kalifornské dálniční policie za nehodu může vysoká rychlost a ne mechanická porucha auta, jak původně naznačovali lidé z okolí známého herce.

K vraku auta dokonce poslali své specialisty i lidé z automobilky Porsche, aby nehodu také prozkoumali. Ani oni nenašli žádné problémy s elektronikou, brzdami, palivovým systémem, řazením a dalšími systémy v autě.

Podle vyšetřovatelů řidič Porsche Roger Rodas údajně ztratil ve velké rychlosti kontrolu nad řízením, protože jel zhruba o polovinu vyšší rychlostí než byla v dané oblasti povolena.

Rychlost, kterou auto před nehodou jelo, byla zhruba 150 km/hod. To vyšetřovatelé zjistili na místě podle brzdné dráhy jedné z pneumatik.

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek
Štítky nehoda Porsche rychlost auto porucha Los Angeles Paul Walker

Přečtěte si také