TopStar

30. června 2014 14:50

Jana Fikotová

Zlata Adamovská: Třikrát a dost

Herečka Zlata Adamovská (55) je sice stále pozitivní, přesto jí život nadělil několik pádů. Díky své kráse okouzlila i arabského šejka, který si ji chtěl vzít do harému. Ona nakonec dala přednost českým mužům.

Dle svých slov si už několikrát sáhla herečka až na dno, přesto se dokázala vzchopit a kvůli štěstí zabojovat. Se svým třetím manželem, hereckým kolegou Petrem Štěpánkem, si život užívá plnými doušky a společné romantiky s adrenalinovým nádechem je v jejich manželství prý více než dost.

Jste romantička? Určitě ano, jako každá žena si umím romantiku náležitě vychutnat. Baví mě však i romantika s kusem adrenalinu. Například jízda na raftu divokou řekou v Panamě mi nedělala vůbec dobře, ale stálo to vzrušení za to. Bylo to o život, když jsem spadla do peřejí a musela se z nich dostat ven. Ona i taková romantická procházka po večerním Sao Paulu je velký adrenalin.

Předpokládám, že tuto romantiku ráda prožíváte se svým nynějším manželem, hercem Petrem Štěpánkem… Jednoznačně. Zase jsem se vrátila do mladých let a prožívám lásku jako zamlada.

Je ale pravda, že cesta k sobě vám trvala dlouho a co víc, oba jste prožili nepříjemná období. Oba jsme si sáhli na dno, což není nikdy příjemné, ale zase vás to posílí. Člověk si pak váží více života a jeden druhého. Navíc, asi každý má ve svém životě těžké a dobré období, takže v tom nejsme sami.

Věříte tedy, že vám poslední manželství přinese to, po čem jste toužila? Oba jste si k oltáři přece už třikrát stoupli. To ano, a oba jsme si řekli – TŘIKRÁT A DOST!

To už mají šejkové útrum? Měla jste už jednou velmi zajímavou nabídku. Jé, tak to máte pravdu. Už před mnoha lety mě v Damašku chtěl jeden arabský šejk. Já totiž na pódiu začala tančila jako břišní tanečnice a docela obstojně jsem rozjela taneček v minisukni. Byla to docela legrace. V Divadle na Vinohradech hrajete lady Cheveleyovou ve hře Ideální manžel. Je Petr tím ideálním manželem? Já si osobně nemyslím, že ideál existuje. Pro mě je báječný a to je nejvíc. Kdyby každý člověk čekal na ideál, budou čekárny narvané a nikdo se stejně nedočká.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také