Showbyznys

29. října 2023 07:38

Josef Šťastna

Poslední foto před smrtí: Chandler z Přátel zemřel tam, kde to nejvíce miloval

Ve věku 54 let zemřel herec Matthew Perry. Bylo mu pouhých 54 let. Hvězda seriálu Přátelé zemřela ve vířivce. Herec odešel při činnosti, kterou tolik miloval.

O tragickém úmrtí slavného herce jako první informoval web TMZ.com. Perrymu bylo pouhých 54 let. Celý život bojoval se závislostí na alkoholu. Podle zdrojů webu TMZ.com se Perry utopil ve svém domě v Los Angeles ve vířivce. Záchranáři přispěchali na místo po oznámení o srdeční zástavě, ale Perryho se již oživit bohužel nepodařilo.

„Zdroje nám říkají, že dnes ráno skutečně zemřel ve svém vlastním domě po nějaké fyzické aktivitě. Záchranáři do jeho domu přispěchali kvůli srdeční zástavě, ale oživit se jim ho následně nepodařilo,“ uvedl web TMZ.com.

Paradoxní je, že právě z vířivky je poslední fotka, kterou Perry nahrál na svůj Instagram, přidal ji tam 23. října. „Teplá voda bublající kolem vám dělá dobře? Jsem Mattman,“ napsal herec k fotce, ze které dnes až mrazí.

Pár hodin před smrtí si prý Perry ještě zahrál piklebal (raketový sport, pozn. red.) Poté svého asistenta poslal na pochůzku. Asistent se prý vrátil zpět asi po dvou hodinách a objevil Perryho v bezvědomí. Asistent okamžitě volal na tísňovou linku 911.

Herec velkou část života bojoval se závislostí na lécích a alkoholu. Před necelým rokem vyšly jeho memoáry nazvané Friends, Lovers and the Big, Terrible Thing (Přátelé, milenky a ta velká, příšerná věc), v nichž líčil neustále se opakující léčbu závislostí. Od svých 26 let žil střídavě ve střediscích pro léčbu závislostí a mimo ně, čtrnáctkrát byl na odvykacím programu, pětašedesátkrát absolvoval detoxikační program a více než 6 000krát se zúčastnil sezení Anonymních alkoholiků. Na místě tragédie ale podle prvních informací žádné drogy nalezeny nebyly a v úmrtí nehrál zřejmě roli ani alkohol.

Matthew Perry si získal srdce diváků po celém světě jako představitel svérázného Chandlera Binga, kterého v deseti sériích Přátel ztvárnil ve všech 234 epizodách. To z něj udělalo jednoho z nejznámějších seriálových herců všech dob.

Podívejte se, jak svět vzpomíná na Sinéad O'Connor:

Sdílejte článek

Přečtěte si také