DĚSIVÉ: Tohle se vám stane s penisem, až zestárnete! Těchto 5 věcí tam dole fakt nechcete…

Stárne úplně všechno, penisy nevyjímaje. Co s nimi ale postupující roky udělají? Není to zrovna lákavá vidina budoucnosti.

Asi jste slyšeli o poruchách erekce, které se stupňují s přibývajícím věkem, jenže na vaši chloubu čekají i jiné nástrahy, které jsou podobně nepříjemné.

Poklesnutí varlatVáš šourek se bude natahovat. Nedosáhnete tak nijakého zvětšení, ale vaše varlata budou nepříjemně povislá. V extrémních případech to může vést až k tomu, že se varlata dotknou vodní hladiny při použití toalety. ZmenšeníTohle je ještě nepříjemnější zpráva. Váš penis se bude zmenšovat, protože buňky v tkáni vaší chlouby budou nahrazovat buňky neelastické. Možným způsobem, jak tomu zabránit, je dávat si pozor na jídelníček a nemít v podbřišku tuk. Špeky v této oblasti totiž zkázu umocňují ještě opticky.

Dávejte si na svou chloubu pozor v jakémkoli věku. Tomuto muži se zasekl penis v erekčním kroužku a dostávali ho z něj kleštěmi!

ImpotenceJe to známý jev, ale dá se mu vyhnout vhodnou stravou a aktivitou. Této nepříjemnosti se můžete tedy vyvarovat a třeba i ve sto letech být kanec.

OhnutíZní to děsivě a děsivé to je. Někteří lékaři tvrdí, že viděli i penisy zahnuté jako otazník. Během sexu nebo při sportu dochází totiž k narušení tkáně. Je bezbolestné a zdánlivě neškodné. S věkem se ale tkáň hojí hůře a ne rovnoměrně. To může vést až k nepěkně vypadajícímu ohýbání.

RakovinaTo ostatní by se dalo ještě vydržet, ale bohužel rakovina penisu je reálnou záležitostí. Může se vyvinout na kůži vaší chlouby. Dalšími riziky jsou rakovina prostaty nebo rakovina varlat. Je dobré jednou za měsíc v horké sprše hmatem zkontrolovat, zda jsou vaše varlata stále stejná. Zároveň se doporučuje dbát na hygienu a vyvarovat se soláriím.

Sdílejte článek

Přečtěte si také