Sex a vztahy

10. listopadu 2015 18:24

Michal Chalupa

Trápí vás kondomy? Poradíme, co s tím!

Znáte to, chodíte zrovna s holkou, která má antikoncepci a vaše kamarádi se baví o tom, jak nesnáší gumu. Jaká bude vaše reakce? „Vy naděláte, vždyť je to jedno.“ No a pak se vaše milá rozhodne, že už prášky brát nechce nebo nemůže a co teď?!

Nejdřív jste v poho, nemůže to být přece taková hrůza. Jenže zjistíte, že než zase dostanete grif v nasazování kondomu, skoro pokaždé ochabnete. Věnujete se předehře, na vzrušený penis nasadíte kondom a ihned poté… ochabnete. Při dalším sexu jste už vystresovaní a ochabnete hned, když se ještě zabalený kondom, přiblíží na půl metru.

Jistě, ne všichni muži tento problém mají, ale zároveň je dost těch, kteří mají ke kondomům odpor. Chtějí cítit ženské vlhko a horko, v tom jim kondom brání a některým navíc způsobuje nepříjemné pocity. Mnoho žen to bere pouze jako výmluvu, ale je fakt, že každý jsme jiný (a to i včetně žen) a naše citlivost je různá. Jak tedy tento problém vyřešit?

Některým pomůže trénink. Ale to hlavně v případě, že mužský penis ochabuje. Pokud se kondom naučíte nasazovat rychle a pouze v momentu, kdy je penis maximálně vzrušený. V případě, že je však problém v nepříjemných pocitech, pomůže jediné – změna antikoncepce. Neexistují přece pouze prášky a kondomy.

Dámy si mohou nechat zavést nitroděložní tělísko s hormonem nebo bez, lze zavádět hormonální kroužky, pro dámy jsou i antikoncepční náplasti, používat můžete spermicidní gely, krémy, globule čípky. Samozřejmě se dá spoléhat i na přerušovanou soulož, ale to stojí za zvážení. Jednu věc však tyto prostředky neřeší – pohlavní choroby. Pokud tedy máte dlouhodobého partnera, je to v pořádku, v případě sexu na jednu noc bychom se však kondomů určitě nevzdávali.

Sdílejte článek
Štítky sex penis kondom

Přečtěte si také