Sex a vztahy

19. srpna 2015 15:55

Tereza Javorová

MANUÁL PRO HOLKY: Jak mít krásný první sex?

Je ti patnáct, osmnáct nebo klidně dvacet a tvůj věneček ještě nikdo nezískal. Ne, že bys to nechtěla...jen čekáš na správného kluka, správnou příležitost, správné místo a možná i na správnou konstelaci hvězd. Takže čekáš už pěkně dlouho a začíná tě to pěkně štvát. Jak o "to" ale přijít hezky?

♥ Svoje panenství neber jako Svatý grál, který může získat jen Ryan Gosling. Kluka, se kterým o to přijdeš, si sice budeš celý život pamatovat (pokud dodržíš následující bod), ale to neznamená, že to musí být člen Mensy a dublér Channinga Tatuma zároveň.

Neopij se. Za prvé ti nejspíš nebylo ještě ani osmnáct (ale ok, na to asi nehrajem), ale hlavně bys pak mohla litovat, s kým, kde a jak jsi o to přišla. Mít parádní kocovinu a být zneuctěná oplzlým sekuriťákem na záchodech v zapadlým pajzlu fakt nechceš.

♥ I když bys svoje panenství neměla úzkostlivě střežit pásem cudnosti, od kterého jsi dala klíč mamince, tak jej zas neber jako ohavnou nemoc, které se musíš co nejdříve zbavit. Kluka, který se navždy stane tvým prvním, bys měla minimálně znát a vědět, že to není absolutní idiot.

♥ Když už jsme u těch nemocí...Použij kondom! A fakt mu nevěř, že si dá pozor, že je zdravý a že se nemusíš ničeho bát. Better safe than sorry.

Řekni mu to. No tak jsi ještě s nikým nespala, no bóže. Je lepší to ale klukovi předem říct a připravit ho na to. Bude vědět, že nejspíš nebudeš hned sexuální bohyně (ale spíše vykulené tele), ale aspoň si bude vážit takové důvěry a privilegia, že může být úplně první.

♥ Nesnaž se hned poprvé vyzkoušet všechny ty žhavé věci, o kterých jsi četla v časopise. Jdi na to raději pomalu a postupně. První zásun je už tak velká věc, tak nikam nespěchej. Prosouložit pak můžeš celý život. Ani se do ničeho nenech tlačit. Prostě dělej jen to, co ti je příjemné.

♥ Zbytečně se ke klukovi neupínej. Po prvním sexu možná budeš mít pocit, že on je bůh a jste si souzeni. I když spolu třeba chodíte, tak to ber jako krásný společný zážitek a ne jako něco, čím sis ho k sobě připoutala do konce života. Klidně ať ví, že to pro tebe bylo důležité (a on to ví), ale necítí už hypotéku a děti na krku.

Sdílejte článek
Štítky nemoc sex Ryan Gosling panenství Svatý grál Mensa International Ryan Gosling

Přečtěte si také