Sex a vztahy

14. prosince 2015 15:44

Tereza Javorová

Nebuď ŽELÉ: Tipy pro holky, jak mít pevnou a SEXY postavičku

Držíš sice dietu a sladkému se vyhýbáš jako čert kříži, ale tvůj zadek stále připomíná rozklepané želé a břicho měkký polštářek. Řešením ale není přestat jíst úplně nebo maximálně jeden list salátu denně. Sexy pevné tělo, jaké mají špičkové modelky, můžeš mít i bez kručení v břiše!

→ Cvič se zátěží

Zapomeň konečně na tu blbost, že když budeš cvičit se zátěží, tak ti narostou ohromný svaly, takže nebudeš moct dát ani nohy k sobě. To nebudeš moct ani tak, když budou vypadat jako sudy tuku. Zátěž ti naopak nohy krásně vytvaruje a zeštíhlí. Ze začátku to samozřejmě nepřeháněj a kila na čince si přidávej postupně. Zkus třeba dřepy s činkami v ruce a uvidíš, ž za chvíli budeš mít zadek jako dva stroužky česneku.

→ Běhej

Aby ti právě nerostly jenom svaly, tak musíš přidat kardio cvičení. To znamená cokoliv, co ti alespoň na 40 minut zrychlí srdeční tep. Během, plavej, skákej přes švihadlo, jezdi na kole, boxuj nebo tancuj. Cokoliv, co tě bude bavit!

→ Dělej jógu

Jóga je sice pomalé a klidné cvičení, ale to neznamená, že není intenzivní. Svaly se perfektně posílí, ale zároveň zeštíhlí. Pokud navíc jógu děláš dobře, posiluješ core, nebo-li střed těla, díky němuž si pak snadněji vytvaruješ břišáky a udržíš stabilitu.

→ Jez maso

Bílkoviny jsou při formování svalů naprosto zásadní. Nejčastěji si vybírej kuřecí, krůtí a rybí maso, které mají málo kalorií, a jsou tak vhodné při dietě.

→ Buď vytrvalá

Nefňukej, pokud nebudeš mít po týdnu na břiše pekáč buchet a ze zadku kámen. Formování svalů chce čas, aby sis nezničila klouby nebo nestrhala vazy. Vydrž, vytrvej a pak sklízej ovoce!

Sdílejte článek

Přečtěte si také