ODHALENO: 10 vědeckých důvodů, proč byste měli každý den masturbovat!

Děláte si rádi sami dobře? Tak podle těchto vědeckých důvodů a faktů byste s tím rozhodně měli pokračovat?

Dříve byla masturbace společenské tabu, o kterém se sice nemluvilo, ale všichni (si) to dělali. To už je naštěstí situací dávno minulou. Lidé nejenže se o intimních věcech naučili mnohdy velmi otevřeně mluvit, ale navíc se zjistilo, že v případě masturbace se rozhodně nemá nikdo za co stydět. Ona se totiž velmi doporučuje! Vědci během let přišli s překvapivými objevy, které dokazují, že autoerotika může být dokonce velmi prospěšná a zdravá. Co všechno jste o ní nevěděli?

1. Všichni to dělají. Podle statistik masturbuje 95 % mužů a 89 % žen, z toho asi polovina každý den. Více než 53 % žen pak používá vibrátor, muži si většinou pustí porno.

2. Překvapivě masturbují více lidé, kteří mají sex pravidelně než ti, co jsou bez něj. Sexuální aktivita u mužů zvyšuje hladinu testosteronu, takže na sex mají chuť ještě častěji.

3. Onanie pomáhá překonávat psychické problémy a uvolňuje zábrany. Díky masturbaci navíc lépe poznáte své tělo a prohloubíte fantazii.

4. Orgasmus získaný při masturbaci je často mnohem silnější i rychlejší než při milování s partnerem! Ženy ho dosáhnou v průměru za 4 minuty, zatímco s mužem jim to trvá 15–20 minut.

5. Hormon, který se uvolňuje během přirozené lubrikace při vzrušení, uvolňuje napětí, zlepšuje náladu, podporuje relaxaci a působí i jako prevence proti různým nemocem. Posiluje se imunitní systém a snižuje se riziko depresí.

6. Vědci z australské univerzity v Melbourne potvrdili, že muži, kteří masturbují více než pětkrát týdně mezi 20 a 50 lety, prokazují menší pravděpodobnost vzniku rakoviny prostaty! Naopak ale častá masturbace v raném věku může být příčinou této choroby.

7. Díky zvýšené mobilitě spermií se zvyšuje i jejich kvalita. Častěji se musí obměňovat a zlepšuje se plodnost mužů.

8. Nemáte delší dobu chuť na sex? Začněte masturbovat. Podle vědců tím výrazně zvýšíte svou sexuální touhu a ujasníte si, co a jak máte rádi.

9. Snižuje se výskyt infekcí a onemocnění močových cest. U žen se se díky lubrikaci uvolňují tekutiny, v nichž se často drží bakterie, a u mužů se pak posiluje svalstvo, takže méně často trpí poruchou erekce či inkontinencí.

10. Masturbace pomáhá uvolňovat bolest při menstruaci a posiluje pánevní dno. S ním pak můžete dělat divy při sexu. Posílené svalstvo se vám ale bude hodit pak i při porodu.

Sdílejte článek
Štítky masturbace zdraví vědecké důvody

Přečtěte si také