Sex a vztahy

16. července 2020 10:48

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 10 znamení, že je váš vztah odsouzen k zániku. Na co si musíte dávat pozor?

Přemýšlíte někdy nad tím, zda má váš vztah ještě vůbec jiskru a naději do budoucna? Být jediným, kdo se ve vztahu snaží, může být vyčerpávající a únavné, zvláště když víte, že se neustále točíte v kruhu. Těchto deset varovných signálů vám může pomoci v rozhodování o osudu vašeho vztahu.

1. Váš partner s vámi nechce trávit čas.

Jestliže si na vás partner nikdy nedokáže najít volný čas nebo se musíte vždy podřizovat jeho rozvrhu vy, je to známkou toho, že pro něj nejste důležitá. Když s někým člověk opravdu chce být, najde si na něj čas.

2. Nejste s ním přirozená.

Pokud někoho opravdu milujete, přijmete ho takového, jaký je, a to by mělo platit oboustranně. Neměli byste se vzdávat svých koníčků, přátel nebo se cítit provinile kvůli tomu, že nejste fanoušek jeho zájmů. Buďte sama sebou a neměňte ani svou osobnost.

3. Nekomunikujete.

Víme, je to klišé, ale komunikace je opravdovým klíčem pro šťastný a dlouhodobý vztah. Pokud je pro vás obtížné se partnerovi otevřít a sdílíte svá tajemství raději s někým jiným, může to být problém.

4. Většina vašich rozhovorů se promění v hádku.

Pokud spolu už nedokážete normálně komunikovat a většina vašich diskusí končí hádkou, není to dobré znamení. Vyjádření názorů je zdravé, ale ne si vjet do vlasů kvůli každé maličkosti, která se naskytne.

5. Konec motýlků v břiše.

Jistě, víme, že motýlci v břiše nemohou trvat věčnost a po fázi „líbánky“ nastane skutečný vztah, ale i v něm byste vždy měli cítit alespoň něco. I když by se jednalo o letmý úsměch při myšlení na partnera.

6. Váš partner vždy přijímá a nikdy nedává.

Vztah vyžaduje stejné úsilí z obou stran, aby mohl fungovat. Jestliže neustále děláte věci, které váš vztah posilují a váš partner je k tomu lhostejný, měli byste si pravděpodobně najít někoho, kdo to ocení.

7. Váš vztah je nudný.

Ne každý den bude jako z hollywoodského romantického filmu, ale nesmíte se nudit. Dělejte něco, co váš vztah posílí, ať už společné vaření, sport či občasná romantická večeře v restauraci. Tyto maličkosti zařídí, aby váš vztah nespadnul do nudného stereotypu.

8. Ve vztahu nerostete.

Růst je velmi důležitým aspektem každého vztahu, ať už jde o růst osobní či vztahový. Lidé ve šťastných vztazích se navzájem podporují a společně se vyvíjí. Pokud tomu tak není, a partner vás místo toho tahá ke dnu, je pravděpodobně nejlepší vztah ukončit.

9. Nejste na seznamu priorit vašeho milého.

Je nereálné být vždy jedničkou na seznamu priorit vašeho partnera, ale určitě byste tam měla alespoň být. Měl by se o vás a vaše potřeby vždy zajímat a naslouchat vám.

10. Necítíte se milováni ani chtěni.

Láska a jistota je to, co udržuje fungující vztah pohromadě. Pokud vše, co ze vztahu máte jsou jen bezesné noci a pláč, zkuste se zamyslet nad tím, proč jste vůbec ve vztahu s daným partnerem. Pamatujte na to, že si každý zaslouží být šťastný a milován!

Sdílejte článek
Štítky život Sex vztah partner

Přečtěte si také