ODHALENO: 5 běžných věcí, které brání ženám v orgasmu! Na co si musíte dát pozor?

Jsou ženy, kterým slastný pocit orgasmu prostě není dopřán. Jaké obyčejné věci jim v něm brání?

Orgasmus je pro mnohé ženy a dívky něco jako Ježíšek. Hodně se o něm mluví, ale nikdo se s ním nikdy nesetkal. No, u vyvrcholení to má bohužel mnoho žen podobné. Jedná se dokonce podle studií až o jednu třetinu žen, které při klasickém sexu nedosáhnou vyvrcholení.

Žena, která nemá při sexu orgasmus, může být po zdravotní stránce zcela v pořádku. Někdy však hraje roli psychika, tuhé svalstvo, nebo i antikoncepce. Mnoho žen zažije tento slastný pocit až po třicítce, další poprvé až v průběhu porodu! Tak se v tom přestaňme plácat jako kapr v kaluži a pojďte štěstíčku naproti. Zde jsou možné důvody, proč orgasmus ještě nemáte a jak se s ním co nejdříve seznámit.

Léky – Některé léky, které dnes bereme, mohou výrazně snižovat šance na orgasmus. Mezi tyto medikamenty patří třeba antikoncepce a antidepresiva.

Pijete málo vody – Vzrušivá tkáň, která se stará o váš orgasmus se skládá z elastinu, relaxinu a kolagenu. Abyste dosáhla vyvrcholení, musí být tato tkáň kluzká. To znamená, že nesmí být vysušená a vy musíte dostatečně pít. A ne, víno, vodka a ani káva vám k orgasmu nepomůže.

Pracujete v kanceláři – Následky toho, že v dnešní době trávíme spoustu času u počítače. Neustále sedíme a tím si způsobujeme zkracování pánevního svalstva. A to je pro orgasmus klíčové. Pokud tedy máte práci v kanceláři, věřte, že se vás tento problém bude dřív nebo později týkat, pokud nezačnete pánevní dno posilovat např. při hodinách jógy.

Podpatky – Ano, jsou sexy (pokud v nich nechodíte jako čáp), ale lodičky jsou velkým nepřítelem vyvrcholení. Chození na podpatcích má totiž negativní účinky na bederní sval, který ovlivňuje genitální svalovinu. Ta vám může ztuhnout a dosáhnutí orgasmu můžete dát sbohem.

Rutina v posteli – Buď jste to vzdala, nebo jste se s partnerem ponořili do stereotypu a experimentování jste přenechali laboratorním myším. V obou případech je to špatně. Zkuste nové finty, dlouhé předehry, orální sex, sexuální pomůcky či prostě jen koukat spolu na porno. O sexu musíte otevřeně mluvit a přestat se stydět. Je to naprosto přirozené. Nepřirozené je brát sex jako monotónní součást partnerského života.

Sdílejte článek

Přečtěte si také