Sex a vztahy

5. listopadu 2021 13:23

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 5 důvodů, proč byste měli spát s partnerem odděleně. Jak vám to může pomoct?

Oddělené ložnice mohou zachránit i zničené manželství, říkají odborníci.

Podle průzkumů se rozhodne pro oddělené postele 1 ze 4 párů. I když je toto téma považováno za tabu a mnoho lidí separované ložnice odsuzuje, výhody jsou nepopiratelné. I ten nejzamilovanější a nejpevnější pár totiž může mít jiný režim nebo se navzájem v noci rušit. Pokud i vy s partnerem váháte nad oddělenými postelemi, ale bojíte se, že vám to ohrozí vztah, možná najdete odpověď v tomto článku. Podívejte se na pět výhod, které vám to může přinést.

1. Nepřerušovaný spánek

V okamžiku, kdy se člověku nedostane dostatečné množství spánku, dostaví se spánková deprivace. Ta může vést až k nesoustředěnosti a celkovému vyčerpání organismu. Pokud se vám s partnerem nespí v jedné posteli dobře, měli byste to změnit. Ženy jsou navíc obecně citlivější na okolní zvuky během noci, takže pokud partner chrápe, převaluje se nebo skřípe zuby, negativně to ovlivňuje jejich spánek a zadělávají si mimo jiné i na problémy ve vztahu.

2. Probuďte se odpočatí a šťastní

Toho můžete docílit pouze v případě, kdy vás během noci nebude nikdo rušit. Oba partneři by se měli ráno probudit nabití energií s pocitem, že mají všechno pod kontrolou. Bez jakéhokoli hněvu, výčitek a stresu z nevyspání.

3. Budete si více vážit svého partnera

Pokud se bojíte o to, že by se vám ze života vytratila sexuální intimita, možná je tento strach na místě. Jediné, co s tím můžete udělat, je bojovat a nedovolit, aby se to stalo. Oddělené ložnice můžete brát jako výzvu, ke které budete muset přistupovat s respektem. Jedno je ale jisté, ze sexu se může stát vzrušující překvapení, nejen rutinní zvyk.

4. Hádek bude ubývat

Jakmile dva lidi špatně spí, jejich frustrace se zvyšuje a tolerance naopak snižuje. Nedostatek spánku také způsobuje, že jsou lidé méně empatičtí, což je ve spokojeném vztahu zásadní, a tím může vznikat víc hádek. Naopak když se oba partneři dobře vyspí, problémy se zdají být najednou malicherné a lze je řešit rozumně a efektivně.

5. Více času pro sebe

Tolik potřebný time-out vám pomůže oběma dobít baterky a vybudovat si pozitivní vztah k sobě samému. Než půjdete spát, můžete si konečně přečíst knihu, na kterou se už tak dlouho práší, nebo se podívat na oblíbený seriál. Celý tento nový prostor vám dá nové zážitky, o kterých si můžete druhý den s partnerem povídat.


Přečtěte si také