Sex a vztahy

23. října 2020 14:00

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 5 důvodů, proč si ženy hledají dominantní partnery. Co za tím doopravdy stojí?

Ženy se během posledních desetiletí vyvinuly a ustanovily si rovnoprávné postavení ve společnosti. A ačkoli si některé dámy svou nezávislost užívají, jiné stále touží po dominantním partnerovi.

Vědecká studie ukázala, že dívky mají často zakořeněné tendence hledat si partnera, který se ujímá vedení a činí za ně všechna rozhodnutí. Podvědomě jsou tak sexuálně přitahovány dominantními partnery. Co za tím ale doopravdy stojí?

1. Ženy jsou přitahovány padouchy.

Ačkoli se to může zdát jako ohraná písnička, je tomu skutečně tak. Dominantní muži často kouří, pijí a jsou velmi impulzivní. Zvláštním způsobem jsou ženy těmito vlastnostmi přitahovány a zdají se jim sexy.

2. Je snazší vybrat si někoho, kdo za vás rozhoduje.

Život se zdá být jednodušší, když nemusíte činit vlastní rozhodnutí, a právě z toho důvodu si ženy vybírají muže, kteří rozhodnou za ně. Postupem času si ženy na tento model vztahu zvyknou, a jsou na něm poté úplně závislé.

3. Submisivní muži jsou pro ně nudní.

Ženy, které přitahuje dominantní typ mužů, se potřebují mít neustále na pozoru. Ve vztahu plném klidných večerů na gauči bez hádek by se prostě zbláznily nudou. Chtějí s partnerem prožít divokou jízdu, ne klidnou plavbu.

4. Neztrácejte kontrolu.

Být dominantní osobou je v pořádku, ale někdy to může přecházet až k manipulaci. Musíte pochopit rozdíl mezi zneužíváním a dominancí. Pokud jste nuceny dělat věci proti své vůli, jde o zneužívání. Pokud se někdy v takové chvíli ocitnete, rychle utíkejte pryč!

5. Dětství má na váš život větší dopad, než si myslíte.

Není žádným tajemstvím, že vaše vztahy jsou silně ovlivněny tím, jak jste byly vychovány. Pokud vyhledáváte dominantní partnery, je velká pravděpodobnost, že byl jeden z vašich rodičů stejné povahy. Jako dítě jste byla submisivní, a tak si hledáte někoho, kdo vás doplní, aby byl vzorec opět kompletní.


Přečtěte si také