ODHALENO: 5 esemesek, které byste nikdy neměli posílat vašemu bývalému! Píšete tohle taky?

Jaké zprávy nesmíte v žádném případě posílat?

Emoce mohou být užitečné, ale mohou být i nebezpečné. Obzvlášť ve vztazích, které z nějakého důvodu zkrachovaly, je třeba dávat si na emoce velmi dobrý pozor. Odborníci se pak shodují, že v případě bývalých vztahů by se měli lidé vyhýbat především těmto 5 typům zpráv.

„Nechceš si promluvit?“

Ne. Pakliže si opravdu musíte o něčem promluvit, promluvte si jedině osobně. Říkat věci prostřednictvím zpráv je totiž mnohem jednodušší a může se stát, že byste taky napsali něco, čeho byste pak mohli velmi litovat.

„Chybíš mi.“

Pochopitelně. S největší pravděpodobností to ale skončilo z nějakého důvodu a ten nezmizel. V životě se navíc nikam neposunete, pokud se budete stále ohlížet dozadu.

„Ty…“

Držte emoce na uzdě. Začínat zprávu s úmyslem označit svého ex nějakými nadávkami zkrátka ničemu neprospěje, jenom celou situaci zkomplikujete a dále znemožníte, aby se váš vztah uzavřel.

„S kým jsi včera byl?!“

Žárlivost je problém, je to ale problém, který byste si v této fázi měli řešit soukromě. Držte si odstup, ideálně byste svého ex neměli vůbec sledovat. Pokud na něj musíte myslet, okamžitě napište kamarádce, pusťte si film nebo běžte někam ven.

„Byl jsi hrozný přítel.“

Na svůj názor samozřejmě máte právo. V tuhle chvíli je ale možné, že s vámi dosti cloumají emoce, než tedy něco takového vašemu bývalému pošlete, dejte si pár dní na rozmyšlenou. Vsadíme se, že existovaly časy, kdy by vás něco takového totiž absolutně nenapadlo, časy, kdy jste se svým bývalým byla šťastná. A pokud máte pocit, že si to vážně zaslouží, buďte zkrátka silnější, lepší člověk, a nechte to být. Uvidíte, že vám bude líp.

Sdílejte článek

Přečtěte si také