Sex a vztahy

4. srpna 2020 16:31

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 tipů, jak odmítnout sex, aniž byste se pohádali! Jak to říct co nejšetrněji?

Někdy to vypadá, že musí mít každý chuť na sex vždy a za každou cenu. Realita je ale jiná. Jak odmítnout sex tak, aby ten druhý nebyl uražený?

1. Odmítněte s doteky. I když zrovna nemáte náladu, tak se snažte toho druhého neodbýt úplně. Jinými slovy otočit se s tím, že dnes nemáte náladu, může vyvolat problém. Zkuste dát najevo, že i když nemáte zrovna myšlenky na to jedno, pořád jste ochotni druhému poskytnout třeba masáž nebo pohlazení.

2. I v momentě, kdy ten druhý chce sex a vy ne, to nezlehčujte. I když budete chtít říct, že je totálně nemožné vůbec jen si představit, že na to má chuť zrovna teď – třeba po hádce –, zkuste se tomu vyhnout. Plyne z toho určité ponížení. Můžete říct, že potřebujete čas na rozmyšlenou.

3. Vypozorujte, když fakt nemáte chuť. Jestli váš partner chce ráno, zatímco vy si to neumíte představit, ale naopak to na vás jde večer, tak to můžete vysvětlit. Pak to stačí jen naplánovat a partnerovi šetrně vysvětlit svoje důvody, proč na to nemáte chuť právě v daný moment.

4. Lichotky. Rozhodně odmítněte jemně a zahrňte toho druhého vyznáním lásky či lichotkami. Můžete mu/jí třeba říct, že vám na něm/ní záleží nebo se pokusit navrhnout dobu, kdy se domluvíte na společném milování. Tak se nebude cítit tolik odmítnutý či odstrčený.

5. Máte chuť o dost méně než ten druhý? Zase opět platí, že je nejlepší si to na rovinu říct. Každý má sexuální touhu trochu jinou. Je potřeba najít kompromis. Jestli to má rád jeden několikrát týdně a vy jen třeba jednou za 14 dní, nebude to klapat, pokud se nedokážete dohodnout na tom, co jste ochotní tolerovat.

Sdílejte článek
Štítky Sex vztahy jak odmítnout sex

Přečtěte si také