Sex a vztahy

6. května 2021 14:42

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 5 věcí, které mohou uškodit vašemu vztahu, aniž byste si to uvědomovali. Na co si dát pozor?

Ačkoli je nevěra jednou z častých příčin rozpadu vztahu, můžou se objevit i problémy, které jsou daleko horší. Někdy si partneři ani neuvědomují, že nezáměrně dělají chyby, které mohou nadobro rozvrátit vše, co doposud tak dlouho budovali.

Láska mezi partnery je nádherný pocit, který může trvat navěky, ale musí se o ni náležitě pečovat. Maličkosti jako popřání dobrého rána, polibek na dobrou noc nebo občasné pozornosti jsou jen zlomek toho, co pro druhého může člověk udělat. Ale tak jako můžou milé drobnosti lásku posilovat, můžou i nepříjemné maličkosti lásku zabíjet. Na co byste si měli dát ve vztahu pozor?

1. Trávíte čas jen spolu

Jako to bývá u většiny ostatních věcí, tak i ve vztahu je rovnováha klíčem ke zdravému a spokojenému vztahu. Jestliže trávíte všechen čas jen s partnerem, je dost možné, že tím uškodíte nejen vašemu vztahu, ale i svým přátelům, které opomíjíte.

2. Při hádkách říkáte „vždycky“ a „nikdy“

Vztahoví odborníci a kouči radí vymazat ze svého slovníku slova jako „vždycky“ a „nikdy“. Při hádce totiž tyto výrazy dostávají přehnaný význam a spor jen zhorší. Přestože komunikace hraje ve vztazích zásadní roli, někdy je lepší mlčet nebo větu formulovat lépe.

3. Vyžadujete důkazy lásky

Cítit se milovaný je krásný pocit, ale důkazy lásky je třeba hledat a ne vyžadovat. To, že vám partner neříká každý den „miluji tě“ neznamená, že vás skutečně nemiluje. Každý člověk lásku projevuje jiným způsobem. Škemrání o lásku vašemu vztahu spíše uškodí.

4. Chodíte spát v jiný čas

Tím nejintimnějším momentem z celého dne mezi partnery jsou chvíle těsně před usnutím. Přesto až čtvrtina páru chodí spát odděleně, což má dopad na jejich společné soužití i intimní život.

5. Nelíbáte se na dobrou noc

Zní to možná jako samozřejmost, ale pro mnoho párů to tak není. Tento bod úzce souvisí s předchozím a rozhodně byste polibek na dobrou noc neměli zanedbávat. Políbení je intimní okamžik mezi dvěma, který upevňuje pouto a partnerskou sounáležitost, proto ho raději nepodceňujte. Možná že se večer zdá důležitější dokoukat seriál nebo dočíst kapitolu knihy, ale zkuste to změnit a jděte spát ve stejnou chvíli; polibek na dobrou noc krásně zakončí váš den a díky němu můžete mít i sladší sny.


Přečtěte si také