ODHALENO: 5 způsobů, jak vám společné nákupy pomohou zlepšit vztah. Zkusíte to příště taky?

Tyhle tipy vám pomůžou rozproudit vztah a najít ztracenou jiskru.

Po prvotní fázi zamilovanosti se snad každý vztah, zejména ten dlouhodobý, ocitne ve fázi, kdy si dvojice klade otázku „Kam se poděla ta jiskra?“ Takové myšlenky jsou po čase úplně normální, ale ve chvíli, kdy k tomu dojde, je důležité nelenit a ztracenou vášeň zase najít. Kupodivu by vám k tomu mohli pomoct společné nákupy, které vám do vztahu mohou vrátit to dlouho ztracené vzrušení a motýlky v břiše.

1. Hormon dobré nálady

Ve chvíli, kdy si uděláte radost a koupíte si něco hezkého, začnou v mozku pracovat hormony štěstí, čímž se uvolní ty správné emoce. Vyrazte proto s partnerem na nákupy a pořiďte si něco, co vás oba potěší. Nejenže si zlepšíte náladu, ale zároveň posílíte i váš vztah.

2. Buďte spolu

Pro každý pár je velmi důležité trávit spolu kvalitní čas. Pro některé to může znamenat odjet na několik dní na dovolenou, kdežto pro jiné to může být mnohem jednodušší. Zajít si například do nové restaurace, navštívit bleší trhy nebo zkusit nějaké nové místo ve městě, kde společně ještě nebyli – meze se v tomto ohledu prostě nekladou.

3. Dozvíte se o partnerovi něco nového

Společné nákupy vás oba nejen dobře naladí, ale můžou vám také pomoci se znovu na druhého napojit a dozvědět se o něm třeba něco nového. Zjistěte, co se vašemu partnerovi líbí, nebo naopak nelíbí a jaký má vkus. Možná budete na konci překvapeni víc, než si myslíte.

4. Nákupy přebijí žárlivost

Studie naznačuje, že jsou nákupy oblečení často spojeny s pocitem žárlivost. Pokud totiž žárlíte na partnera, že vám nevěnuje dostatek pozornosti, můžete to vyřešit tím, že si na sebe koupíte něco, v čem se budete cítit víc sexy a žádaně. Tím se zavděčíte nejen sobě, ale i partnerovi, který vás zase uvidí z jiného úhlu.

5. Udělejte první krok

Čekání a nepřevzetí iniciativy může být jedním z neúspěchů ve vašem vztahu. Udělejte první krok vy a vymyslete nějaký program, který vás zabaví a užijete si při něm spoustu srandy. Nemusíte cestovat do luxusních středisek, abyste zlepšili svůj vztah. V jednoduchosti je krása a toho se držte.


Přečtěte si také