Sex a vztahy

13. dubna 2021 14:16

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 6 nevinných otázek, které mohou ostatním ublížit. Na co se raději NEPTAT?

Podívejte se na několik zdánlivě nevinných otázek, které by měly raději zůstat nevyřčeny.

Občas něco plácneme, aniž bychom vůbec uvažovali nad tím, zda druhou osobu neurazíme. Existuje několik (ne)oblíbených otázek, kterým byste se raději měli vyhnout. Mohou totiž napáchat víc škody než užitku.

1. Proč jsi pořád single?

Ptát se například kamarádky na to, proč je stále nezadaná, se sice může zdát na první pohled jako kompliment, zvlášť když dodáte, jak milá a zábavná je, ale v druhé osobě můžete vzbudit nepříjemné pocity. Tento typ otázky může vyznít tak, jako byste druhém žádali, aby vám vysvětlil, proč ještě nemá partnera.

2. Proč vypadáš tak unaveně?

I když tuto otázku nemyslíte zle, může to vypadat, jako byste druhému říkala, že vypadá špatně. Pokud nejste blízcí přátelé, raději se této otázce vyhněte.

3. Čím se živíš?

Může se to sice zdát jako dobrá otázka k prolomení ledů, ale ve většině případů to může způsobit pěkně trapnou situaci. Nikdy nevíte, čím si člověk v práci prochází nebo zda je vůbec zaměstnaný.

4. Kolik ti je?

Není žádným tajemstvím, že by se na věk, zejména u žen, neměl nikdo ptát. Pokud vám to osoba nesdělí sama, nikdy se na to nikoho neptejte.

5. Na jakou vysokou školu jsi chodil?

S největší pravděpodobností se na tuto otázkou budou ptát lidé, kteří nějaký titul na vysoké školy získali. Z tohoto důvodu by to druhému člověku mohlo dát pocit méněcennosti v případě, že žádnou vysokou školu nevystudoval.

6. Odkud jsi?

I když se můžete ptát jen ze zvědavosti a nemyslíte tím nic diskriminujícího, druhý člověk si to může vyložit jinak. Je možné, že začne mít pocit toho, že vypadá jinak nebo není vítaný.

Je pochopitelné, že u všech otázek musíte uvážit, jaký vztah máte s dotazovaným člověkem, a je jen na vás, jak celou situaci vyhodnotíte. Mějte proto na mysli, že je rozdíl, zda se bavíte s členem rodiny nebo s někým, koho jste prvně potkali.


Přečtěte si také