Sex a vztahy

29. listopadu 2020 12:17

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 7 varovných signálů, že si vás partner neváží. Na co si dát pozor?

Sebevědomí a sebeúcta jsou podle odborníků dvě různé věci. Přestože můžete mít vysoké sebevědomí, nemusíte si sebe vážit. Ve vztahu může být sebeúcta ovlivněna i vaším partnerem, který ji může jak zvyšovat, tak i snižovat.

Pokud vám váš partner neustále předhazuje, že děláte všechno špatně, a nerespektuje vás, pravděpodobně žijete v toxickém vztahu. Podívejte se na varovné signály, které mohou způsobovat vaši nízkou sebeúctu.

1. Vyvíjí příliš mnoho iniciativy při rozhodování

I když nejste ve vztahu vůdčí osobnost, na vašem názoru záleží. Pokud se váš partner rozhoduje ve všem sám a nestojíte mu ani za to, aby se vás zeptal, není to dobré znamení. Měli byste být rovnocenní partneři a na všem se dohodnout společně.

2. Skáče vám do řeči

Skákání do řeči je nanejvýš neslušné. Pokud se to ve vztahu stává až příliš často, můžete nabrat dojem, že na vašem názorů nezáleží a pro příště se rozhodnete raději mlčet.

3. Zpochybňuje vaše rozhodnutí

Mohou to být maličkosti, ale pokud váš partner zpochybňuje i to, zda je váš outfit vhodný pro dané počasí, zanechává to ve vás dojem neschopnosti. Kvůli neustálým pochybnostem si můžete začít myslet, že nejste schopni jednat podle vlastního uvážení.

4. Negativní řeč těla

Ať už jde o koulení očí nebo o mávnutí ruky, zabolí to stejně jako ostrá slova. V hlavě si to člověk totiž může interpretovat jako „to, co říkáš, je směšné“, což není zrovna projev úcty a respektu.

5. Nedokáže se obětovat

Nestojíte mu ani za to, aby vás podporoval na akci, která je pro vás důležitá, a raději bude sedět doma u televize? To rozhodně není v pořádku! Ve vztahu by si měli být partneři oporou, i když se jedná o výlet, na který jste se těšili, ale na poslední chvíli ho zrušili.

6. Mluví s vámi jako s dítětem

Není příjemné, když se dospělí člověk baví s druhým jako s malým dítětem. Když se tak váš partner chová v soukromí, nebo dokonce na veřejnosti, můžete se cítit trapně a poníženě. Pokud s vámi takto partner jedná, neprokazuje vám dostatečnou úctu, kterou si zasloužíte.

7. Na většinu věcí odpovídá „ne“

Umět říct slovíčko „ne“ je důležité. Jestliže váš partner neguje ale každou myšlenku a nápad, který máte, dostatečně vás nepodporuje, což může snižovat vaši sebeúctu. Po chvíli si můžete začít myslet, že nemáte žádný dobrý nápad a jste k ničemu.


Přečtěte si také