Sex a vztahy

22. ledna 2021 14:06

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 6 znamení toho, že se váš vztah rozpadá. Hrozí vám snad ošklivý rozchod?

Krize se nevyhýbají žádnému vztahu, jak ale poznat, že byste měli hodit ručník do ringu a vzdát to?

Mnohým rozchodům by šlo zabránit, pokud by si partneři včas uvědomili, že jejich vztah prochází krizí. Zde je několik varovných signálů, na které byste si měli dát pozor, než bude pozdě.

Nerovnoměrné utrácení peněz a času – Každý den musíte jít na nákup potravin a spěchat z práce domů, abyste svému partnerovi navařili čerstvé jídlo? Pokud se vám ve společné domácnosti něco rozbije, jste jediní, kdo vytahuje peněženku? Jestliže jste si takováto „pravidla“ nenastavili předem, měli byste si o tom promluvit se svým partnerem.

Nemůžete se na partnera spolehnout – Máte nějaký problém, ale raději se s ním svěříte přátelům než partnerovi? Myslíte si, že by se bez vás neobešel, ale vy bez něj ano? Partneři by si měli být rovni; stejnou péči, kterou druhému dáváte, byste měli dostávat rovným dílem.

Ve vztahu není empatie – Přestali jste partnerovi říkat, jak se cítíte, protože víte, že by ho to jen rozčílilo? To rozhodně není v pořádku!

Genderové stereotypy – Očekáváte od partnera, že bude domů nosit peníze a spraví každý problém v domácnosti, protože je to mužská práce, nebo máte naopak partnerku, která má stát jen v kuchyni nebo se starat se o dítě, protože je to ženská práce? Pozor na to! Nepočítejte s ničím automatickým, jen proto, že je to společností uměle nastavené.

Negativní srovnání – Neustále posloucháte, jak ostatní přátelé mají dokonalou partnerku nebo partnera? Nikdo neví, jaký je doopravdy vztah za zavřenými dveřmi, a tak by vás neměl s nikým srovnávat.

Odmítá převzít zodpovědnost – Děti nosí domů špatné známky, protože se s nimi dostatečně neučíte? Tapeta, kterou jste společně vybrali do ložnice, je najednou příšerná? Neustále jste obviňováni z rozhodnutí, která jste v minulosti udělali spolu? Tohle je varovný signál, že má na vás partner averzi.


Přečtěte si také