Sex a vztahy

27. července 2018 15:00

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 6 způsobů, jak ženy můžou dosáhnout orgasmu i bez sexuálních hrátek. Dámy, znáte je všechny?

Není orgasmus jako orgasmus. Tyhle můžou přijít, i když je vůbec nečekáte.

Většina z vás má nejspíš orgasmus spojený pouze se sexuální aktivitou. Samozřejmě, dosáhnout orgasmu při pohlavním styku nebo masturbaci je naprosto úžasné. Existují však i další poněkud netradiční způsoby, jak ho mít, aniž byste na to museli skočit s partnerem nebo samy. Ukázalo se totiž, že spousta jiných aktivit a chování může v těle vyvolat stejné reakce, které vedou k orgasmu, jako právě při sexu. Máme pro vás tedy několik způsobů, jak se dá dosáhnout orgasmu bez sexuální stimulace.

1. Šeptání

Možná jste už slyšeli o tzv. ASMR – Autonomní senzorické meridiánové reakci. Ta se poprvé objevila v roce 2010, kdy lidé na internetu, že některé tišší audiovizuální nahrávky jim způsobují pocity blaženosti a uvolnění. Dochází totiž k fyziologické reakci, při níž lidé pociťují mrazení nebo mravenčení v oblasti hlavy a páteře podél míchy odshora dolů. Lidé tento jev přirovnávají k orgasmu. V tomto případě jde ale o tzv. hlavový nebo mozkový orgasmus, nikoliv pohlavně prožívaný. Zvláště na Youtube se proto vyskytuje spoustu rozmanitých videí, která jsou spouštěčem této reakce. Je ale třeba myslet na to, že ne všichni preferují šeptání, a tak na tato videa vůbec reagovat nemusí.

2. Spánek, snění

Orgasmu můžete dosáhnout i při opravdu silných sexuálních snech, které souvisí se sexuálními myšlenkami, ale nezahrnují žádnou sexuální aktivitu. Dokonce i když vaše sny nejsou vůbec o sexu, orgasmus mít můžete, protože vagina je během spánku mnohem vlhčí a více stimulovaná. Některé ženy uvádějí, že ve spánku dosáhly stejně dobrý orgasmus jako ten sexuální. Na druhou stranu je taky naprosto normální, když jej žena nikdy nezažije.

3. Jóga

V józe existuje koncept Mula Bandha neboli kořenový zámek, který je zaměřený na zapojení svalů pánevního dna. Pevné zatnutí a sevření těchto svalů a jejich následné uvolňování pomáhá nejen při jógínských pozicích, ale může také vést k intenzivní stimulaci vaginy. Pokud se pak toto stahování a uvolňování opakuje mnohokrát za sebou, můžete při něm dosáhnout orgasmu.

4. Porod

Ano, i u porodu můžete zažít orgasmus, ačkoliv je to velmi vzácné – říká se, že se to může stát přibližně u 3 ze 100 případů a spíše při porodu v domácím prostředí než v nemocnici. Nejedná se o tradiční prožívání orgasmu, ale ženy to popisují spíše jako pocity blaženosti a euforie doprovázející narození dítěte. V průběhu porodního procesu se totiž uvolňuje hormon lásky oxytocin, který pomáhá ženám více se uvolnit a navodit až extatický stav.

5. Cvičení

Orgasmus můžete zažít i při cvičení. Říká se mu coregasm (tedy orgasmus vycházející ze středu těla) a můžete ho dosáhnout při posilování břišních svalů nebo intenzivním tréninem, kdy aktivujete svaly, které jsou se zapojují i při sexuálním orgasmu. Vyvolat ho může ale také trénink zaměřený na odolnost a několik žen má zkušenosti i s orgasmem při běhu, turistice nebo cyklistice.

6. Přemýšlení

Skutečně můžete dosáhnout orgasmu pouhým propojením myšlenek s vaším tělem. Můžete ho vyvolat pouhým přemýšlením o něm bez jakýchkoliv dotyků, k čemuž vám pomůžou dýchací cviky a fantazie. Stačí jen dlouhé, pomalé a hluboké nádechy a výdechy, které jdou přes hrudník a břicho až do oblasti pánve a genitálií. Opět záleží na tom, co má která žena ráda, ale minimálně pro zábavu, relaxaci a prozkoumání svého těla určitě stojí za to, tuto techniku vyzkoušet.

Sdílejte článek
Štítky orgasmus YouTube sex odhaleno

Přečtěte si také