Sex a vztahy

28. července 2018 10:23

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 erotogenních zón, které muži na ženách nejvíce zanedbávají! Na co při sexu nesmíte zapomínat?

Jít rovnou na věc sice může být hodně vzrušující, pořádné

Sex a orgasmus nejsou jen o samotném průniku penisu do vaginy. Že je především pro ženy důležitá předehra zahrnující něžné dotyky na nejrůznějších místech, to je známá věc. Všichni určitě víte o nejdůležitějších erotogenních zónách, jejichž stimulace dokáže něžné pohlaví dovést na vrchol blaha. Přece jen ale existují takové, které jsou často zanedbávané a muži si jich nevšímají tolik jako třeba prsou či právě intimních partií. A jejich něžné laskání přitom dokáže dělat zázraky. Máme pro vás proto sedm erotogenních zón, kterým většinou při předehře a sexu není věnována taková pozornost, a přitom jejich stimulace dokáže ženu dovést k mnohem intenzivnějšímu orgasmu.

1. Chodidla a kotníky

Pokud se zkusíte soustředit především na potěšení partnerky než na přímočarou cestu rovnou k její vagině, rozhodně byste měli začít chodidly. Podle somatické psychologie jsou totiž výrazně spjaté s naladěním těla a mysli na vše příjemné, co má přijít. Většina lidí vnímá nohy v souvislosti se sexem spíše jako fetiš, poku však začnete sexuální hrátky s partnerkou smyslným laskáním a hlazením chodidel, věřte tomu, že si na nějakou „úchylku“ ani nevzpomene a bude se oddávat přicházejícím slastným pocitů.

2. Vnitřní strana stehen

Vnitřní strana stehna je oblastí, která se často přeskakuje právě proto, že je tak blízko genitáliím. Jsou přitom plná citlivých nervových zakončení, kterých se narozdíl od přední či zadní části stehen i samy ženy dotýkají velmi málo. Využijte proto tuto část těla ke zpestření předehry a zkuste je něžně hladit do té doby, než to partnerka nevydrží a bude vás chtít mít v sobě – věřte tomu, že přesně to se stane téměř pokaždé.

3. Břicho

Břicho je velmi komplikovanou erotogenní zónou, protože mnoho žen může lehké doteky vnímat jako lechtání, což je pro ně spíše nepříjemné než vzrušující. Pokud je partnerka lechtivá, je téměř nemožné změnit dotek na břichu v součást erotiky. Pokud však není, jemné kroužení kolem pupíku a níže ji může přivést do totální extáze.

4. Hrudník

Určitě nezanedbávejte prsa, jejich stimulace může vést k intenzivnímu orgasmu, ale všímejte si kromě nich i zbytku hrudi. Mnoho žen má rádo, když se muži něžně dotýkají jejich dekoltu. Vzhledem k tomu, že hrudník chrání srdce, může být často vnímáno jako zranitelné místo. Je-li však mezi mužem a ženou důvěra, jeho hlazení může naopak vést k mnohem většímu propojení partnerů a prohloubení společných sexuálních zážitků.

5. Dolní část zad

Dolní část zad je většinou spojená s bolestmi po celodenním sezením na židli. Pokud se jí však věnujete v posteli, stane se rázem cestou k mnohem většímu sexuálnímu prožitku. Pokud muž partnerce přiloží teplou dlaň na její nahá bedra, vyvoláte v ní během okamžiku spalující touhu potom, aby pokračoval níž a níž... a cíl, po kterém touží oba zúčastnění už nemůže být blíž.

6. Obličej

Ve filmech můžete často vidět, že muži v rámci navození sexuálního napětí jemně plácnou ženu po tváři. V reálném životě to nemusí fungovat úplně vždy. Obličej má každopádně obrovský potenciál k navození intimity v nejrůznějších podobách. Jen si to představte: díváte se jeden druhému do očí a něžně se dotýkáte tváří partnerky – to je pro mnoho žen vrcholným projevem náklonnosti a přitažlivosti. Oční kontakt a pohlazení je totiž klíčem k empatii, která je nezbytnou součástí navození důvěry a smyslnosti při sexu.

7. Vlasy

Ženské vlasy jsou naprosto zřejmým symbolem sexuality. Pokud si jich tedy partner nevšímá, dělá obrovskou chybu. Hrát si s vlasy partnerky přitom muži mohou prakticky kdekoliv – od jejich jemného prohrábnutí v kavárně po drsnější tahání při sexu. Nervová zakončení v pokožce hlavy jsou velmi citlivá, intenzita doteků či tahání za vlasy by se tak měla přizpůsobit tomu, co preferuje partnerka. Příliš silné a bolestivé zacházení s její hřívou totiž může zabít veškeré její vzrušení.

Sdílejte článek
Štítky Sex Ženy orgasmus sex vagína předehra erotogenní zóna

Přečtěte si také