Sex a vztahy

6. listopadu 2020 12:37

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 7 faktorů, které nutí lidi podvádět. Co za tím podle expertů stojí?

Většina lidí se alespoň jednou za život setká s nevěrou. Monogamie prý není pro člověka přirozená a je proti přírodě. Jaké konkrétní faktory vás tedy mohou dohnat k tomu, abyste svého partnera podvedli, ačkoli jste mu slíbili věrnost?

1. Absence emocionální intimity

Častokrát se setkáváme s názorem, že hlavním motivem k nevěře je zejména pro muže sex a chtíč. Manželský poradce Gary Neuman však říká, že 47 % jeho mužských klientů, kteří podváděli, mělo ve vztahu nedostatek emocionální intimity spojené s důvěrnostmi a podporou.

2. Historie se opakuje

Pokud měl partner už v předchozích vtazích zkušenosti s nevěrou, je velká pravděpodobnost, že bude jednat stejně i v novém vztahu. Je velmi zajímavé, že jsou nevěrní partneři častokrát ovlivněni i svým okolím. V anonymním průzkumů se ukázalo, že více než 75 % cizoložníků má přátele, kteří podvádějí také.

3. Nudný intimní vztah

Stereotypní sexuální život partnerů může být důvodem, proč se 70 % mužů a 49 % žen rozhodlo podvést svého partnera. Je k údivu, že nevěrníci přiznali, že jsou jejich vztahy jinak šťastné; bez velkých hádek a problémů.

4. Krize středního věku

Každý v životě dojde k určitému věku, kdy začne přehodnocovat svůj dosavadní život. Někdo dojde k závěru, že je vše v pořádku a nic by neměnil, naopak jiní začnou prožívat takzvanou krizi středního věku a mohou mít pocit, že se o něco v životě ochudili. Začnou si to například vynahrazovat změnou šatníku, koupí nového auto nebo mladší/ho milenky/milence.

5. Sociální sítě

U párů, kde jeden z partnerů tráví příliš mnoho času na sociálních sítí, riziko nevěry stoupá. Důvod je jednoduchý. Partner, který je závislý na telefonu nebo sociálních sítích, nechává často druhou polovičku osamocenou, a jí tak chybí lidský kontakt. Jedná se o klasické zanedbávání partnera.

6. Služební cesty a práce

Podle jednoho průzkumu třetina nevěrníků podvedla svého partnera právě na služební či obchodní cestě, a až 13 % žen mělo aférku v práci. Možnost nevěry v práci stoupá mezi 6–9 rokem manželství, protože je právě tato doba nejkřehčí a vyžaduje hodně úsilí.

7. Prostě si nemůžou pomoct

Existují lidé, kteří si život bez adrenalinu neumějí představit. Bez ohledu na věk, zkušenosti a další faktory neumějí žít v monogamii a ospravedlňují se tím, že se prostě jinak ani chovat nedokážou.


Přečtěte si také