Sex a vztahy

18. března 2021 11:57

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 7 návyků, díky kterým bude váš vztah silnější než kdy dřív. Co byste měli dodržovat?

Recept na partnerské štěstí přece jen existuje. Podle odborníků na mezilidské vztahy stačí dodržovat pár jednoduchých návyků, díky kterým bude váš vztah silnější a šťastnější. Zaveďte mezi sebou následující zvyky. Nebudete litovat!

1. Procvičujte komunikaci

Odborníci na vztahy považují komunikaci za základní pilíř každého (spokojeného) vztahu. Umožníte partnerovi nejen pochopit všechny vaše starosti i radosti, ale můžete tím předejít i zbytečným hádkám. Mějte však na paměti, že komunikace není jen o mluvení, ale také o aktivním poslouchání, takže žádné mobily, když jste spolu.

2. Mějte společné zájmy

Sdílení společných zájmů a názorů je podle všeho recept na šťastný vztah. Jakákoli společná aktivita, která vás vzájemně nestresuje, může napomoct udržovat vztah silnější. Nezáleží na tom, zda se jedná o společné vaření večeře, fyzickou aktivitu nebo hraní deskových her. Hlavní je, aby vás to oba bavilo.

3. Buďte v kontaktu celý den

Pošlete partnerovi milou zprávu nebo vtipnou fotku, která vás rozesmála. Dáte mu tím jasně najevo, že na něj přes den myslíte a nemůžete se ho dočkat.

4. Pomozte si při domácích pracích

V současnosti se o domácí práce dělí mnohem více párů, než tomu bylo před několika desítkami let, což je jenom dobře. Bylo prokázáno, že dvojice, které si napomáhají při domácích pracích jsou mnohem šťastnější. Ve dvou se to přece jen vždycky lépe táhne.

5. Smějte se spolu

Smích je magickým lepidlem, který léčí téměř všechny problémy. Díky němu vyřešíte všechny situace s nadhledem a dá vám pocit, že se na svět díváte stejným způsobem.

6. Zdravte se

Stačí denně pár sekund na to, abyste ukázali partnerovi, jak je pro vás důležitý. Ačkoli se to může zdát jako maličkost nebo samozřejmost, nezapomínejte na to se s partnerem pozdravit a rozloučit. Tento nenápadný zvyk může zaručit, že si budete s milým zase o něco blíž.

7. Jděte spát současně

Výzkum dokazuje, že společné chození do postele je tajný vzorec pro šťastný vztah. Zkuste se proto zaměřit na to, abyste dodržovali společnou „večerku“. Navíc vám to zaručí i to, že budete mít čas na takzvanou polštářovou řeč, což je forma intimního rozhovoru mezi partnery, která je pro vztah nesmírně důležitá.


Přečtěte si také