Sex a vztahy

17. února 2021 16:06

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 4 základní pravidla, bez kterých se žádný vztah neobejde. Dodržujete je?

Najít partnera může být těžké, ale ještě těžší je dlouhodobý vztah udržet. Kéž by existovala nějaká univerzální příručka na to, jak zvládnout mezilidské vztahy. Moment, my ji máme!

Cesta ke šťastnému manželství je zvláště v dnešní době celkem trnitá. Proto když už si najdeme vhodného partnera, snažíme se ho udržet zuby nehty. Často však ze strachu přehlížíme věci, které jsou pro nás jindy zásadní, jen abychom o toho druhého nepřišli. Čeho se tedy držet, pokud chceme kvalitní vztah?

1. Žádné hry – Říká se, že největším zabijákem dlouhodobých vztahů jsou hry, které spolu, nebo proti sobě partneři hrají. Pokud budete předstírat či manipulovat, zaděláváte si na pořádný průšvih. Ne nadarmo se říká, že komunikace, důvěra a upřímnost je ve vztahu nejdůležitější.

2. Nikdo není dokonalý – Ač to může znít jako klišé, je to tak. Chyby může dělat každý, ani jeden z vás není bez vady a je třeba nahlížet na vztah racionálně. Máte dvě možnosti; buď jsou pro vás chyby partnera natolik závažné, že ve vztahu nemůžete pokračovat, nebo je začnete respektovat a tolerovat. Nic mezi tím není.

3. Smiřte se nejdřív se sebou – Milovat sebe samého není symbol namyšlenosti ani sobectví, je to úcta k vašim pocitům a přáním. Znamená to, že si sebe vážíte a nebudete dělat nic proti své vůli. Pokud se máte rádi, dokážete zacházet s ostatními lidmi s láskou a úctou.

4. Nezapomínejte na intimitu – Pokud toužíte po harmonickém a kvalitním vztahu, bez společné intimity to nepůjde. Nemyslíme tím jen sex, ale důležitou úlohu zde hrají i doteky, polibky, objetí. Je důležité zůstat s milým ve fyzickém kontaktu a rozdmýchávat jiskru, která dokáže zahojit mnoho bolístek.


Přečtěte si také