Sex a vztahy

12. února 2021 09:30

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 10 zákonů vztahu, kterým se nevyhne žádný pár. Souhlasíte s tím?

Všechny dlouhodobé vztahy se časem změní. Čím déle spolu budete, tím více změn nastane. Některé z nich mohou být děsivé, ale věřte, že jsou všechny přirozené. Podívejte se na deset zákonů lásky, kterým čelí každý pár.

1. Důvěra je mimořádně křehká – Důvěra je jedním ze základních pilířů zdravého a šťastného vztahu. Někdy může být neobyčejně těžké ji vybudovat a stejně tak lehké ji ztratit.

2. Někdy se spolu budete nudit – Pouze ve snech dělá ideální pár všechno společně a nikdy se spolu nenudí. V reálném životě může být kniha nebo večer s přáteli zajímavější než společný večer s partnerem. To však neznamená, že je mezi vámi propast.

3. Nebudete stát vždy na stejné straně – I když se na všech důležitých rozhodnutích shodnete jednohlasně, dříve či později přijde čas, kdy budete stát na opačných stranách. Je důležité respektovat rozhodnutí toho druhého a společně najít východisko.

4. Manželství a děti jsou výzvou – Mnoho lidí se mylně domnívá, že manželství jejich vztah posílí a děti pomohou překlenout propast mezi manželi. Obě rozhodnutí jsou však velmi těžké zkoušky, a to je v pořádku. Naučíte se být dobrým partnerem a rodičem, jen to chce trpělivost.

5. Nebudete se přitahovat za všech okolností – Vztah je divoký a vášnivý pouze na začátku. Vášeň se pomalu vytratí a milostný život se uklidní. Někdy se z toho může stát problém, ale nejdůležitější je neupadnout v zoufalost a na jiskře neustále pracovat.

6. Někdy se budete cítit osaměle – Mohlo by se zdát, že manželství je opakem osamělosti, ale to není pravda. Někdy se budete cítit osaměle a bude se vám zdát, že vám nikdo nerozumí. Takové myšlenky má však občas každý, bez ohledu na to, zda je zadaný nebo ne.

7. Černé myšlenky – „Nečeká na mě někdo lepší?“, „Mám se rozvést?“ Takové myšlenky mohou přijít na mysl i těm nejšťastnějším v páru. Lidé o těchto věcech přemýšlejí v noci nebo když jsou sami. Tyto černé myšlenky jsou však stejně významné jako „Jak by vypadal můj život, kdybych žil v Paříži?“

8. Čas od času ztratíte spojení – Někdy máte pocit, že jste vy, váš osud a vaše srdce nepochybně spojené s osobou, kterou milujete. A někdy se zase naopak zdá, že to spojení mezi vámi mizí. Takové pocity jsou naprosto normální a největší pravděpodobností je to proto, že jste unavení nebo máte špatnou náladu.

9. Někdy si vzájemně ublížíte – Nikdo vám nemůže ublížit víc než člověk, kterého milujete. Berete si jeho slova k srdci víc než kdokoli jiný. Uprostřed hádky vás může partner zasáhnout tam, kde vás to bolí nejvíc a ublížit vám. Nejdůležitější je však řešit problémy, kdy se objeví, ne když je pozdě.

10. Láska nikdy nepřežije sama – Láska není jen slovo, ale je to ten nejsilnější pocit. Neustále musíte na svém vztahu pracovat společně. Jeden z partnerů jen těžko dokáže udržet uhasínající plamínek.


Přečtěte si také