Sex a vztahy

28. ledna 2021 15:20

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Největší mýty o nevěře ve vztahu! Víte, kdo v Česku podvádí nejvíc?

Jsou v Česku víc nevěrné ženy, nebo muži? A jak často, popřípadě s kým je to nejpravděpodobnější? Otázky, které mnoho lidí užírají, jsou konečně podložené průzkumem.

I když se říká, že jsou muži častěji nevěrnější, opak je pravdou. Průzkum, kterého se zúčastnilo na 1800 respondentů napříč Českem, ukazuje zajímavá data. K nevěře během vztahu se přiznalo 44 procenž žen a 39,1 procent mužů, což značí, že si muži a ženy nemají co vyčítat. Přestože na 81,1 procent z tohoto vzorku nevěru odsuzej, tak jí stejně vykonává 41,9 procent lidí. Vyšlo také najevo, že nejde často jenom o sexuální akt, ale že se z dlouhodobého podvádění často vyvine citová vazba, a to platí nejen u žen, ale i u mužů. Kvůli emotivnímu napojení na svého milence, či milenku pak začínají být lidé ve svém vztahu nespokojení. Jsou pak častěji podrážděni a vyhýbají se mluvení o některých tématech.

I když by se mohlo zdát, že si sexu budou častěji dopřávat mladí lidé, není tomu úplně tak. Z těch respondentů, kteří přiznali nevěru (757), byla skoro polovina ve věku od 31 do 50 let, takže je nevěra častější po třicítce. Lidé starší 50 let v dotaznících odmítli na tyto dotazy odpovědět, a to zřejmě proto, že pro ně zůstala tato témata naprosté tabu. Co se týká tolerance nevěry, naprostá většina lidí by ji netolerovala. V průzkumu uvedlo akceptování a odpuštění nevěry jen 2,1 procenta lidí, což je minimální číslo. Přesto ale, pokud už k ní dojde a podvedení partneří na nevěru přijdou, dokáží v řadě případů odpustit a zůstat s nevěrníkem, nebo s nevěrnicí nadále. Znamená to ale překonávat velký pocit nedůvěry, který takovým mileneckým poměrem nutně vznikne.

Sdílejte článek
Štítky nevěra Sex vztah Česko podvádění mýtus nevěra v Česku mýty o nevěře

Přečtěte si také