Sex a vztahy

26. listopadu 2020 16:13

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 7 věcí, které provádějí šťastné páry před spaním. Děláte je taky?

Je velmi důležité strávit kvalitní čas se svým partnerem, než jdete spát. Nezáleží na tom, jestli jste spolu hodinu nebo pár minut. Pokud věnujete pozornost tomu druhému, povídáte si a dáváte najevo svou lásku, nic víc nepotřebujete.

Odborníci sestavili seznam několika jednoduchých, ale velmi účinných rad, kterých by se měl držet každý pár. Děláte alespoň některé z těchto věcí?

1. Mobil v tichém režimu.

Závislost na sociálních sítích je jeden z největších problémů dnešního světa. Psycholožka Carol Carey doporučuje dodržovat jednoduché pravidlo: vypněte si v osm večer mobilní telefon a věnujte se partnerovi.

2. Zapomeňte na práci.

Zkuste alespoň večer zapomenout na svou práci a přestat si kontrolovat svůj pracovní e-mail nebo telefon. Je mnohem lepší trávit čas společně a relaxovat. Nejenže to prohloubí váš vztah, ale budete i druhý den více produktivní v práci.

3. Jděte spát současně se svým partnerem.

Mnoho párů má zvyk chodit spát v jiný čas. To je však chyba. Psycholog tvrdí, že by si měli jít lidé společně vyčistit zuby a poté jít spát současně, což pomůže udržovat intimitu ve vztahu.

4. Nehádejte se před spaním.

Podle odborníků by se problémy neměli nikdy řešit před spaním v posteli. Spory před usnutím se nikdy nevyřeší, a navíc budete mít oba problém usnout a ráno se vzbudíte se špatnou náladou.

5. V posteli bez dětí.

Jediný případ, kdy byste měli nechat spát vaše dítě s vámi v posteli, je, když mají noční můru. Jinak by měla být vaše ložnice prostorem jen pro vás dva, kde si udržujete vzájemnou intimitu.

6. Udělejte si masáž.

Odborníci potvrzují, že lehká a relaxační masáž před spaním zlepšuje kvalitu vašeho spánku, snižuje úzkost a sbližuje páry.

7. Nezapomeňte na objetí a polibky.

Snažte se udržet si rituál polibku na dobrou noc za každé situace. Nezapomeňte se s partnerem i na pár minut pomazlit, což ve vás vyvolá pozitivní emoce a zlepší kvalitu spánku. Psychologové jsou přesvědčeni, že pokud se před spánku obejmete, váš vztah nebude mít potíže.


Přečtěte si také