reklama

reklama

Co by měli dělat páry před spaním?
Autor: istock.com Co by měli dělat páry před spaním?

ODHALENO: 7 věcí, které provádějí šťastné páry před spaním. Děláte je taky?

Tamara F. . Publikováno: 26.11.2020
Je velmi důležité strávit kvalitní čas se svým partnerem, než jdete spát. Nezáleží na tom, jestli jste spolu hodinu nebo pár minut. Pokud věnujete pozornost tomu druhému, povídáte si a dáváte najevo svou lásku, nic víc nepotřebujete.

reklama

Odborníci sestavili seznam několika jednoduchých, ale velmi účinných rad, kterých by se měl držet každý pár. Děláte alespoň některé z těchto věcí?

1. Mobil v tichém režimu.

Závislost na sociálních sítích je jeden z největších problémů dnešního světa. Psycholožka Carol Carey doporučuje dodržovat jednoduché pravidlo: vypněte si v osm večer mobilní telefon a věnujte se partnerovi.

2. Zapomeňte na práci.

Zkuste alespoň večer zapomenout na svou práci a přestat si kontrolovat svůj pracovní e-mail nebo telefon. Je mnohem lepší trávit čas společně a relaxovat. Nejenže to prohloubí váš vztah, ale budete i druhý den více produktivní v práci.

3. Jděte spát současně se svým partnerem.

Mnoho párů má zvyk chodit spát v jiný čas. To je však chyba. Psycholog tvrdí, že by si měli jít lidé společně vyčistit zuby a poté jít spát současně, což pomůže udržovat intimitu ve vztahu.

4. Nehádejte se před spaním.

Podle odborníků by se problémy neměli nikdy řešit před spaním v posteli. Spory před usnutím se nikdy nevyřeší, a navíc budete mít oba problém usnout a ráno se vzbudíte se špatnou náladou.

5. V posteli bez dětí.

Jediný případ, kdy byste měli nechat spát vaše dítě s vámi v posteli, je, když mají noční můru. Jinak by měla být vaše ložnice prostorem jen pro vás dva, kde si udržujete vzájemnou intimitu.

6. Udělejte si masáž.

Odborníci potvrzují, že lehká a relaxační masáž před spaním zlepšuje kvalitu vašeho spánku, snižuje úzkost a sbližuje páry.

7. Nezapomeňte na objetí a polibky.

Snažte se udržet si rituál polibku na dobrou noc za každé situace. Nezapomeňte se s partnerem i na pár minut pomazlit, což ve vás vyvolá pozitivní emoce a zlepší kvalitu spánku. Psychologové jsou přesvědčeni, že pokud se před spánku obejmete, váš vztah nebude mít potíže.

vztahy selfie sociální sítě

ODHALENO: Opravdu šťastné páry neukazují lásku na sociálních sítích, tvrdí experti. Souhlasíte?

Věci, které dělají všichni v dlouhodobém vztahu

ODHALENO: 8 nechutných věcí, které dělají všechny dlouholeté páry. Jakou z nich znáte ze vztahu vy?

reklama