Sex a vztahy

21. října 2020 16:10

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Opravdu šťastné páry neukazují lásku na sociálních sítích, tvrdí experti. Souhlasíte?

Je velký rozdíl mezi reálným životem a mezi tím, co ukazujete na sociálních sítích. Jestli nemáte zrovna velkou potřebu fotit se a dávat to na svoje sociální sítě, neznamená to, že vám to méně klape.

Když sociální sítě ještě neměly takovou důležitost jako dnes, lidé k sobě byli o něco upřímnější. Teď často ukazují na svých sociálních sítích jen to, co chtějí, aby druzí lidé viděli. Zajímají se hlavně o to, jak vypadají, a příspěvky na sociálních sítích skoro nikdy neodrážejí jejich skutečný život. Není žádným tajemstvím, že jsou fotografie často upravované a neodpovídají realitě. Se vztahy je to bohužel často podobné.

Všichni známe páry, které o svém vztahu na sociálních sítích nepřetržitě básní a zveřejňují desítky společných fotek. Realita je však taková, že ti, co se rozhodnou obsah na sociálních sítích zveřejňovat, jsou častěji ve vztahu nespokojenější než ty páry, které takovou potřebu nemají. I když se pak takový vztah může zdát perfektní, může se ve skutečném životě lehce rozpadnout. Je to dané tím, že lidé nikdy nedokumentují nebo nezveřejňují i negativní stránky svého života. Navíc se mnoho párů hádá, pokud jeden z nich fotky uveřejnit chce a druhý ne.

Cítit potřebu sdílet své intimní chvíle se stovkami nebo tisícovkami lidí však může zničit vztah. Může to lehce odvést vaši pozornost od toho, co je opravdu důležité, a to je samotný vztah. V roce 2016 provedli vědci studii, která porovnávala chování těch, kteří jsou víc aktivní na Facebooku, a těch, kteří se víc zaměřili na svůj vztah v reálném světě. Bylo zjištěno, že off-line páry byly šťastnější a byla tam větší pravděpodobnost, že jim to bude klapat a budou si věrní. Důvodem je to, že ti, kteří se rozhodnou zachovat svůj vztah v soukromí, se víc než na to, jak vypadají pro své fanoušky, soustředí sami na sebe. A to by mělo být zvlášť podstatným důvodem, proč v soukromí odložit telefon či foťák a užívat si přítomného okamžiku.

Sdílejte článek
Štítky Selfie sociální sítě vztahy vztahy na sociálních sítích

Přečtěte si také