Sex a vztahy

1. dubna 2021 12:37

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 7 znamení, že je nejvyšší čas dát partnerovi sbohem. Jaké jsou varovné signály?

Někdy jasně poznáte, že se ze vztahu vytratila láska a důvěra a rozchod nemá cenu odkládat. Jindy to tak zřejmé ale není a člověk sám sebe přesvědčuje o tom, že se to zlepší. Kdy už je ale opravdu čas se rozejít?

1. Stále se rozcházíte a dáváte se dohromady

Podle výzkumu se v průměru více než čtvrtina párů rozejde a poté se dá znovu dohromady. Neustálé bouřlivé hádky, rozchody a následné usmiřování rozhodně nejsou známkou kvalitního a harmonického vztahu. Musíte se přestat přesvědčovat, že se partner změní a dokáže vám zajistit budoucnost, o jaké sníte.

2. Partner vás neustále kritizuje

Jste pod neustálou palbou kritiky a máte pocit, že všechno, co děláte, je špatně? Pokud na vás partner neustále hledá chyby a nenechá na vás tzv. nit suchou, bylo by pro vás lepší vztah ukončit. Minimálně vám vaše sebevědomí i duševní zdraví poděkuje.

3. Bojíte se být single

Strach z toho být sám není dostačujícím důvodem k tomu, abyste zůstávali v nespokojeném vztahu. Osvoboďte se od toxického vztahu, zasloužíte si mnohem víc.

4. Žijete minulostí

Máte spolu tolik společných vzpomínek, že vám přijde „škoda“ zahazovat vztah? Žít minulostí vám však štěstí do vztahu nepřinese. Je důležité rozlišovat mezi tím, co je nenávratně pryč, a tím, co je skutečné a stojí vám za to zůstat.

5. Váš vztah je povrchní

Když s někým začnete nový vztah, tak je jasné, že mu hned na prvním rande neodříkáte svůj životní příběh. Vaše konverzace se ze začátku bude točit okolo jednoduchých témat, jako jsou koníčky, práce, kamarádi. Postupem času byste se ale měli oba cítit natolik uvolněně, že spolu budete sdílet svá tajemství. Pokud jste s někým už delší dobu a stále se nedokážete otevřít, možná je to znamení, že pro vás není partner ten pravý.

6. Nesdílíte spolu radost

Představte si, že se vám něco povede; povýší vás v práci, zvládnete těžkou zkoušku nebo dostanete skvělou novinku. Kdo je první člověk, se kterým se chcete o radost podělit? Rodiče, kamarádi, nebo váš partner? Lidé mají obecně potřebu své úspěchy sdílet s těmi, kteří jsou jim nejbližší, které opravdu milují, a chtějí, aby na ně byli pyšní. Logicky by to měl být váš partner. A když není, je asi jasné, o co jde.

7. Lže

Ruku na srdce, občas zalže každý. Je ale rozdíl mezi neškodnou a příležitostnou nepravdou a záměrným lhaním a ubližováním. Od chronického lháře utečte dřív, než bude pozdě!


Přečtěte si také