Podle těchto znamení poznáte, zda máte zdravý vztah
Autor: istock.com Podle těchto znamení poznáte, zda máte zdravý vztah

ODHALENO: 7 znamení, že máte zdravý vztah, i když občas pochybujete. Jaké to jsou?

Tamara F. . Publikováno: 20.05.2021
Čas od času každého z nás přepadnou pochybnosti, zda je pro nás současný partner ten pravý. Podle těchto znamení však poznáte, že je váš vztah zdravý a kvalitní, i když občas váháte.

reklama

Těchto sedm znamení vám dokáže, že máte zdravý a spokojený vztah, i když občas sami pochybujete.

1. Mluvíte v množném čísle

Neustálé odkazování na sebe v množném čísle může ostatním připadat zvláštní, ale vztah vyžaduje minimálně dva. Lidé v páru, kteří o sobě mluví neustále v množném čísle, mají podle odborníků zdravý a kvalitní vztah plný empatie.

2. Necháváte si svou identitu

I když je vztah o dvou lidech, neznamená to, že se v něm ztratíte. Bez ohledu na nové role a zkušenosti, které během života získáváte, jste stále jednotlivec. Respektujte hranice, buďte trpěliví a dejte svému partnerovi prostor; nemusíte spolu trávit všechny volné večery.

3. Chcete vědět, kde a s kým je váš partner

Možná se to pro někoho zvenčí může zdát jako přílišné vyptávání se nebo kontrola života, ale ve skutečnosti to ukazuje vaši péči a zájem. Je naprosto v pořádku vědět, kde nebo s kým je váš partner.

4. Shodnete se, že se neshodnete

Hádky jsou přirozené, a dokonce nezbytné k udržení zdravého vztahu. Nesouhlas v určitých situacích dokazuje, že jste dva různí lidé s různými úhly pohledy, kterým se přesto stále daří být spolu a milovat se. Možná máte své vlastní názory, ale také si musíte pamatovat, že jste pár. Zde platí zlaté pravidlo; bez kompromisu se kvalitní a šťastný vztah nikdy neobejde.

5. Otevřeně mluvíte o předchozích vztazích

Podle odborníků byste měli mluvit o svých předešlých vztazích. Zejména o pozitivních věcech, které jste se naučili ze špatných zkušeností. Mluvit o minulosti a sdílet svá tajemství ukazuje nejen vaši důvěru k partnerovi, ale je to také gesto, kterým ukazujete, že se může partner otevřít i vám.

6. Stanovili jste si hranice

V každém vztahu by měly být nastaveny hranice, které byste měli oba respektovat. Podle psychologů neexistuje žádný zdravý vztah bez hranic, které fungují jako základ pro emoční intimitu.

7. Necháváte si čas pro seb.

Většina manželů s dětmi pro sebe nemá ani chvíli, a tak se často stává, že jejich vztah uvadá. Je sice krásné, že chcete s dětmi strávit každou volnou minutu, ale ne za cenu vašeho vztahu. Udělejte si na sebe čas a zajděte na procházku, večeři nebo do kina; je to příjemné rozptýlení od vašich rodinných povinnosti a umožní vám to znovu probudit jiskru a vášeň.

Ilustrační foto.

ODHALENO: 6 věcí, které se stanou s vaším vztahem, když oba odložíte mobily! Jaké to má výhody?

5 chyb, na které byste si měli dát ve vztahu pozor

ODHALENO: 5 věcí, které mohou uškodit vašemu vztahu, aniž byste si to uvědomovali. Na co si dát pozor?

reklama