ODHALENO: Jak poznat, že je chlap doopravdy single? Holky, musíte použít i nos!

Na co si dávat pozor a jak poznat, že je muž doopravdy single?

Přestože dnes žijeme v době sociálních sítí a seznamovacích aplikací, seznamování jako takové se zas až tak nezměnilo. Jakmile se dva lidé potkají, průběh je furt stejný. Hodnotí se například atraktivita obličeje i celková vnější krása, smysl pro humor a samozřejmě i další povahové vlastnosti. Občas se ale taky stane, že lidé při seznamování neříkají tak úplně pravdu, a zatímco se tváří svobodně, v reálu na ně doma čekají jejich partneři či partnerky.

Zejména muži mají tendenci své vztahy zatajovat, protože přece flirt není zločin. A když se flirt promění v něco víc? Hups, stalo se, no. Jenže pro ženy to mnohdy je daleko větší věc, a tak mohou svého jednání později hořce litovat. Jak se tomu vyhnout? Ideální je začít už při tom seznamování. Už na začátku totiž můžete, dámy, rozlišit mezi single a zadaným chlapem čistě podle čichu.

Nová studie od vědců z Macquarie University v Sydney odhalila, že heterosexuální svobodní muži voní jinak než ti zadaní. Mají totiž vyšší hladinu testosteronu, a tím pádem je jejich tělesný pach o něco výraznější než u mužů, kteří jsou ve vztahu. Opět je za tím příroda. Aby totiž muž dával najevo, že si hledá samič… pardon, partnerku, jede jeho produkce testosteronu na plné obrátky, čímž na sebe upozorňuje v okolí nejen ony ženy, ale i potenciální soky v lásce.

Testovací metoda vědců byla přitom celkem prostá. Pozvali si šest mužů (tři zadaní a tři single), kterým daly po jednom tričku. Po 24 hodinách nošení za přísných podmínek byla trička uložena do plastového sáčku v mrazáku, odkud je pak vědci vyzvedli a za kontrolovaných podmínek poskytli zhruba osmi desítkám žen, které následně měly vyhodnotit, jaké tričko jim voní více. No a průzkum potvrdil veškeré výše zmíněné hypotézy. Single muži voněli ženám lépe, stejně tak ale působili výrazněji i na fotografiích oproti jejich zadaným kolegům, a jejich hlas ženám rovněž přišel příjemnější a mužnější. Testosteron zkrátka dělá divy a dámy by na to tak měly myslet, až se příště budou seznamovat v baru s někým, kdo jim třeba až tolik nevoní.

Sdílejte článek
Štítky single Ženy muži pach testosteron nová studie

Přečtěte si také