Sex a vztahy

19. května 2021 02:37

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Jeden ze tří mužů prožívá předčasnou ejakulaci! Máme pro vás tip, jak vydržet déle!

Udělat se „moc brzo“, to je problém celé řady nejen mladých mužů. Existuje tip, jak vydržet déle. A ne, nemyslíme tím myslet při tom na svoji matku.

Romantická večeře, kino, povídání. Anebo nějaký úplně jiný scénář víc odpovídající pandemii – třeba hodiny volání na Skypu, chatování a slibování si, že se uvidíte, jakmile opatření poleví. Předpokládejme však chvilku, kdy konečně dojde na intimní chvíle. Vaše vyvolená je hezky oblečená, navoněná, prostě sexy. Začnete se vášnivě líbat, svlékat, potom přejdete k samotnému sexu. Uběhne pár vteřin, a – ale ne. Trapná chvilka. Ještě to ani nezačalo, ale vy jste u konce. Nezbývá než to celé ukončit, anebo vedle sebe mlčky ležet s chvilkou trapnosti. A přitom zdaleka nejste sami. Přesně takový scénář se děje spoustě mužů.

Jde vlastně o to, že se vzrušíte příliš rychle, většinou už během předehry. Pak obvykle dochází k dalšímu tření o oblečení, než na samotný sexuální akt dojde. Není proto divu, že pak dosáhnete vrcholu mnohonásobně rychleji. Podle jedné ze studií, které se zúčastnilo na 500 párů, je průměrná doba, za kterou muž vyvrcholí, pouze 5,5 minuty. To, proč k tomu dojde rychleji, může mít celou řadu důvodů od těch vážnějších zdravotních až po úplně „banální“ psychologické důvody jako je stres, deprese nebo nedůvěra. Nová studie si kladla za cíl zjistit, kolik mužů středního věku trpí oběma nebo kteroukoli z těchto podmínek.

Vědci se ptali 2888 evropských mužů ve věku od 40 do 79 let v celé Evropě na jejich sexuální život. Téměř třetina (30,8%) uvedla, že měla předčasnou ejakulaci. Také u nich byla větší rizika spojená s erektilní dysfunkcí, depresemi a poruchami nálady. Navíc muži, kteří dosahovali předčasné ejakulace, byli častěji nespokojeni ve svých vztazích.

Jak tedy vydržet co nejdéle? Zde jsou tipy:

- Masturbujte před sexem. Doporučuje se dosáhnout orgasmu zhruba jednu až dvě hodiny před samotným stykem. Tak napodruhé už nedosáhnete orgasmu tak rychle.

- Použijte silný kondom. Tak bude váš penis méně citlivý, a tím pádem vydržíte déle.

- Metoda mačkání penisu. Dá se trénovat při masturbaci. Když už budete cítit, že dosáhnete orgasmu, zastavte se, a po dobu 10 až 20 sekund mačkejte žalud. Pak počkejte ještě dalších 30 sekund a pokračujte. Opakujte několikrát.

Sdílejte článek
Štítky Evropa deprese Sex Ženy muži vztahy orgasmus sex Skype penis ejakulace předčasná ejakulace

Přečtěte si také