ODHALENO: Kdo by měl platit na prvním rande? Vztahová expertka má jasno a budete se divit!

Ten pocit před prvním rande zná asi každý. Motýlci v břiše, nervozita, vzrušení z nového, ale zároveň i obavy a milion otázek v hlavě. „Bude se mi líbit?“ „A já jemu?“ „Co když udělám něco špatně a mám zaplatit já?“.

Kdysi bylo úplně normální, že na schůzce, a zvlášť na té první, platil muž. Dnešní doba je ale jiná, a názory se mění každých deset minut. To, co bylo před nějakou dobou normální, už může dnes někoho urazit a naopak. Ve světě randění to pak platí dvojnásob. Existují miliony seznamovacích aplikací, které ubírají na romantice rychlostí blesku a jen těžko se v tom dá orientovat. Před několika lety bylo první rande něčím výjimečným, speciálním; chodilo se na něj párkrát do roka. Od té doby ale uplynulo hodně vody a musíme smutně přiznat, že být mužem ve světě nezadaných se může opravdu prodražit.

Jak by to teda s tím placením mělo být? Je to opravdu všechno jen na mužích? Vztahová expertka říká, že by měl rande platit ten, kdo schůzku inicioval. Pokud jste tedy pozvali druhou polovičku do restaurace, kavárny nebo kina, měli byste na konci večera vytáhnout peněženku vy. To stejné platí i při výběru místa; kdo vybírá, ten platí.

No a jak z toho „gentlemensky“ vybruslit, když za vás chce dívka zaplatit? Pokud žena trvá na zaplacení účtu, nabídněte se, že zaplatíte alespoň polovinu anebo ji pozvete na příští schůzku vy. Udržíte tak ve vztahu zdravou rovnováhu a všichni budou spokojení. Jak to máte na schůzkách vy? Platíte, nebo se necháváte pozvat?


Přečtěte si také